شنبه 4 اسفند 1397 - 7:49
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

کارکرد سياسي مساجد زمينه ساز حضور حداکثري مردم در انتخابات است

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر با اشاره به جايگاه مهم مساجد در امور سياسي افزود: کارکرد سياسي مسجد زمينه ساز حضور حداکثري مردم در انتخابات است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سيدنورالله موسوي نيا اظهار داشت: کارکرد سياسي و اجتماعي اين مکان مقدس در کنار کارکردهاي انسان سازانه و معنوي آن وجه تمايز مسجد از عبادتگاه هاي ساير اديان است.

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر گفت: مسجد پايگاه فرهنگي مسلمان است که زمينه آموزش افراد را در ابعاد مختلف فردي، اجتماعي، سياسي، اعتقادي، اقتصادي، علمي، فرهنگي، و حتي نظامي و دفاعي فراهم مي کند.

وي تاکيد کرد: کارکرد سياسي مسجد از مهم ترين کارکردهاي متنوع آن محسوب مي شود و محل مناسبي براي نظارت مسلمانان بر جهت‏ گيري هاى حكومت و روند امور جامعه و اعلام آشکار مواضع افراد مختلف در مورد مسائل سياسى به شمار مي رود و ارائه برنامه ‏ها، طرح ها و پيشنهادهاى سازنده ياريگر حكومت اسلامي است.

حجت الاسلام موسوي نيا 10 ارديبهشت 92 با بيان اين که مسجد، سنگري است براي ترويج اسلام و دفاع از حريم عقيده و ايدئولوژي حق است، افزود: حضرت رسول (ص) سفيران را در مسجد به حضور مي‌پذيرفت، شئون دولت را از مسجد اداره مي‌كرد و براي مردم در امور سياسي و ديني از فراز منبر پيام مي‌فرستاد.

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر با اشاره به استفاده از ظرفيت مساجد به عنوان پايگاهي اثربخش در روند انقلاب اسلامي در دوران انقلاب اسلامي گفت: با پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني (ره) مساجد به پايگاه‌هايي براي نشر دين، تبيين مسائل سياسي اجتماعي اسلامي، حفاظت از دستاوردهاي انقلاب اسلامي و سازمان‌دهي اعزام جوانان به جبهه‌هاي حق عليه باطل تبديل شده و نقش پايگاه ارتباطي مردم را به عهده داشتند.

وي با اشاره به لزوم حفظ نقش مستقل و مردمي مساجد اضافه کرد: با توجه به ايفاي نقش سياسي مساجد در اسلام که آن را به محل مهم گردهمايي مردم جامعه اسلامي بدل کرده، در نظام اسلامي معمولا مساجد به محلي براي حضور کانديدهاي مختلف، معرفي و ارائه برنامه هاي پيش روي و اجراي برنامه هاي مختلف تبليغاتي تبديل مي شود که اين امر از نظر قانوني و شرعي منعي ندارد.

حجت الاسلام موسوي نيا ارتباط مستمر ميان مردم و ائمه جماعت را به عنوان رکن تاثيرگذار و سازنده دانست و افزود: بهره گيري ائمه جماعات از تربيون هاي مساجد در انتخابات باعث ترغيب مردم براي حضور گسترده در پاي صندوق هاي راي و در نهايت رقم خوردن انتخاباتي گسترده مي شود.

چهارشنبه 11 ارديبهشت 1392 - 10:53
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری