يكشنبه 15 تير 1399 - 20:47
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

آموزش مهارتهاي زندگي ، ضرورتي انكار ناپذير است

رئيس اداره تبليغات اسلامي بردسير گفت : با توجه به رشد و توسعه ي زندگي آدمي و پيچيدگي هاي ارتباطي وي با دنياي درون و بيرون ، آموزش مهارتهاي زندگي ، ضرورتي انكار ناپذير است .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان،حجت الاسلام اكبر سلطاني از برگزاري كارگاه مهارتهاي زندگي ويژه آقايان با موضوع ( رفتار در خانواده ) باحضور استاد اقبالي نسب در شهرنگار خبرداد.

در اين كارگاه آموزشي دكتر اقبالي نسب اظهار داشت : فرزندان به الگوهاي مناسب رفتاري نياز دارند که بهترين الگوها پدر و مادر هستند بنابراين صميميت بين آنها در درجه اول و صميميت بين والدين و فرزندان در جاي خود، در تحکيم روابط خانوادگي سالم و براي نيل به خانواده متعادل بسيار پر اهميت است.

وي با بيان اينكه ابراز محبت والدين به يکديگر جو عاطفي خانواده را مثبت و سالم نگه مي دارد بيان داشت:در چنين خانواده هايي فرزندان سالم و با نشاط و با اعتماد به نفس بالاتري پرورش مي يابند لذا در مقابل در خانواده هايي که والدين از ابراز محبت نسبت به يکديگر و نسبت به فرزندان خود امتناع مي ورزند، ناراحتي هاي عاطفي و اختلالات شخصيتي بيشتر ديده مي شود.

اقبالي نسب تأكيدكرد:والدين در خانواده نقش مهمي در ترويج استفاده از مهارتهاي سالم زندگي در خانواده دارند.

وي با بيان اينکه پدران و مادراني که فاقد مهارتهاي مفيد زندگي هستند با عدم تأمين الگوي مناسب براي فرزندان مشکلاتي را براي آن ها فراهم مي کنند گفت:به عنوان مثال کودکي که همواره ديده است والدين او در مقابل ناملايمات زندگي با پرخاشگري و منازعه برخورد مي کنند با احتمال بسيار بيشتري همين روش را در مسائل مربوط به خود در خانواده و حتي در بيرون از خانواده بکار خواهد بست.

سلطاني در اين راستا بيان داشت : با توجه به رشد و توسعه ي زندگي آدمي و پيچيدگي هاي ارتباطي وي با دنياي درون و بيرون ، آموزش مهارتهاي زندگي ، ضرورتي انكار ناپذير است .

سه‌شنبه 10 ارديبهشت 1392 - 12:24
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری