جمعه 17 مرداد 1399 - 17:40
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

آثار مهدي پرستار شهري در نگارخانه حوزه هنري استان همدان

نمايشگاهي از منتخب آثار تصويرسازي مهدي پرستار شهري در حوزه هنري تبليغات اسلامي همدان به روي ديوار رفته است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، در اين نمايشگاه تعداد 25 اثر تصويرسازي از کارهاي مهدي پرستار شهري است که از روز پنج‏شنبه 5 اردي‏بهشت ماه به مدت يک هفته در نگارخانه حوزه هنري استان به روي ديوار رفته است.

مهدي پرستار در اين باره گفت: اين نمايشگاه منتخبي از مجموعه هاي مختلف تصويرسازي است که بين سالهاي 88 تا 92 اجرا شده است.

وي ادامه داد: در نمايشگاه قبلي که سال گذشته با نام «دگرديسي» در همين نگارخانه برگزار کردم، بر توجه به آنچه در پيرامون خود مي‌ديدم تاکيد داشتم و در اين نمايشگاه سعي کردم کارهايي را انتخاب کنم که شيوه هاي پرداخت مفاهيم را نشان دهد.

اين هنرمند نقاش افزود: در اين پرداختها از دو عنصر رنگ و تکنيک به عنوان عوامل متغيير کمک گرفتم و اميدوارم علاقمندانِ اين مسير پرفراز و نشيب به اين نکته مهم توجه داشته باشند که آفتِ هنر، روزمرگي و عدم اشتياق به خلق و آفرينش هنري، فکر کردن، و پژوهش است.

پرستار اضافه کرد: به نظر من يکي از راه هاي تقابل با اين آسيب، در اختيار گذاشتن مسيرهاي رفته شده، در قاب و قالب نمايشگاه است؛ فارغ از سويه نگري هاي مغرضانه و متعصبانه؛ و بدون شک با حرکت در اين مسير، جنبشي به راه خواهد افتاد که نتيجه اش چيزي جز اصلاح رابطه هنرمند با جامعه، هنر، هنرمند و خود نخواهد بود.

گفتني است، نمايشگاه آثار تصويرسازي مهدي پرستار شهري تا 12 اردي‏بهشت جاري از ساعت 9 تا 13 و 15:30 تا 18 در نگارخانه حوزه هنري استان همدان پذيراي علاقمندان است.

سه‌شنبه 10 ارديبهشت 1392 - 12:16
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری