سه‌شنبه 30 بهمن 1397 - 20:10
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

مساجد نقشي راهبردي در تدوين فرهنگ انتخاباتي دارند

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر با اشاره به نقش تعيين کننده مساجد در انتخابات افزود: مساجد نقشي راهبردي در تدوين فرهنگ انتخاباتي دارند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سيدنورالله موسوي نيا اظهار داشت: کارکرد مساجد در طول تاريخ اسلام، به عنوان پايگاهي براي فعاليت‌هاي ديني، اجتماعي، فرهنگي و مسائلي از اين دست قابل رديابي است؛ به نحوي که پيامبر (ص) و يارانشان براي عبادت، اجراي برنامه‌هاي آموزشي و تصميم‌گيري‌هاي مهم سياسي اجتماعي از پايگاه مساجد استفاده مي‌ کردند.

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر با اشاره به استفاده از ظرفيت مساجد به عنوان پايگاهي اثربخش در روند انقلاب اسلامي در دوران انقلاب اسلامي گفت: مساجد در دوران بعد از انقلاب پايگاه‌هايي براي نشر دين، تبيين مسائل سياسي اجتماعي اسلامي، حفاظت از دستاوردهاي انقلاب اسلامي و سازمان‌دهي اعزام جوانان به جبهه‌هاي حق عليه باطل به شمار مي رفتند.

وي نامزدهاي انتخاباتي را به حضور در مساجد توصيه کرد و افزود: نامزدهاي انتخاباتي با حضور در مساجد و استفاده از ظرفيت معنوي اين مکان مقدس طرح ها و برنامه هاي خود را به اذهان مردم منتقل کنند.

با اشاره به نقش ائمه جماعات در انتخابات تصريح کرد: ائمه جماعات و مساجد در اين انتخابات وظيفه سنگين و مهمي بر دوش دارند و بايد زمينه فعاليت هيئات امنا، خادمين، موذنين، و نمازگزاران در راستاي تشويق عمومي به رأي دادن و مهيا کردن محيط مسجد براي حضور همه افکار و اقشار سياسي جامعه فراهم کنند تا انتخاباتي دشمن شکن برگزار شود.

حجت الاسلام موسوي نيا 10 ارديبهشت 92 با اشاره به نقش موثر مساجد در بسيج اجتماعي و برگزاري انتخابات و لزوم حفظ معنويت مسجد افزود: مساجد به عنوان يکي از تاثيرگذارترين مکان‌ها براي دعوت و حضور مردم در صحنه‌هاي مختلف، رسالت مهمي در انتخابات پيش‌ رو و نقشي راهبردي در تدوين فرهنگ انتخاباتي بر عهده دارند.

وي با بيان اين که فعاليت هاي انتخاباتي که در مساجد در ايام انتخابات صورت مي گيرد بايد هوشمندانه، معنوي و عدالت محور باشند، ادامه داد: حضور پر بصيرت مردم در تمامي عرصه‌هاي تاثيرگذار کشور از جمله انتخابات، منجر به خلق حماسه‌ سياسي مي شود و اين امر زمينه را براي پيشرفت جامعه فراهم مي کند.

سه‌شنبه 10 ارديبهشت 1392 - 9:49
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری