يكشنبه 29 دی 1398 - 13:13
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

به ياد امير ادبيات انقلاب

انتشار دست‌نوشته‌هاي زنده‌ياد اميرحسين فردي در نشريه «يکي بود يکي نبود»

احمد عربلو گفت: در تلاشيم از طريق دوستان زنده ياد اميرحسين فردي دست‌نوشته‌هايي از او که هنوز چاپ نشده را در ماهنامه «يکي بود يکي نبود» منتشر کنيم.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، احمد عربلو سردبير ماهنامه «يکي بود يکي نبود» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبيات خبرگزاري فارس درباره «زنده ياد اميرحسين فردي» اظهار داشت: هنوز هم درگذشت زنده ياد اميرحسين فردي را باور ندارم.

عربلو عنوان کرد: آشنايي بنده با آقاي فردي به دوران نوجواني‌ام باز مي‌گردد، آقاي فردي حق بسياري بر گردن آنها که در راستاي ادبيات کودک و نوجوان فعال هستند دارد؛ بنده شخصيت «زنده ياد فردي» را استثنايي مي‌دانم.

سردبير ماهنامه «يکي بود يکي نبود» بيان کرد: آقاي فردي در منش و رفتار، سلوک و مهرباني تک و سواد و تواضع او بي‌نظير بود، اين سخنان از روي احساسات نيست مواردي است که از نزديک لمس کرده و با اين خصوصيات بزرگ شديم.

وي به شاگرد پروري زنده ياد امير حسين فردي اشاره و تصريح کرد: اين موضوع بسيار مهم است و مسئله‌اي است که بايد مورد توجه قرار گيرد، من فکر مي‌کنم با رفتن آقاي فردي در زمينه‌هاي بسياري دچار مشکل شويم، بايد اين خلاء به نحوي پر شود.

عربلو با تاکيد بر نوع قلم و شيوايي نثر و توصيفات بديع و برگرفته از فضاي بکر در آثار اين نويسنده انقلابي، مواردي را مطرح و اضافه کرد: آقاي فردي علاقه فراوان به نوشتن داشت و در اين مسير ممارست مي‌کرد، يادم هست هرکجا که به اتفاق هم مي‌رفتيم زنده ياد اميرحسين فردي سر ساعتي که بايد به «کيهان بچه‌ها» مي‌رفت، به اين هفته نامه رفته و مي‌نوشت، اين ويژگي بايد براي ما که در دوراني شاگرد او بوديم قابل تاکيد باشد. فکر مي‌کنم بايد دور از عواطف و احساسات شخصيت آقاي فردي را براي جوانان مستعد بشکافيم چرا که اين موضوع موثر و راه‌گشا خواهد بود.

عربلو در پاسخ به اين سوال که در «يکي بود يکي ‌نبود» قصد داريد شماره‌اي را به آقاي فردي اختصاص دهيد، افزود: هرجا که نامي از ادبيات انقلاب بود آقاي فردي مستقيم و غير مستقيم حضور داشت، او عضو هيات مديره بنياد ادبيات داستاني هم بود و گاهي نشريه را به او مي‌داديم تا ببيند، آقاي فردي حمايت‌هاي بسياري از اين نشريه کرد؛ قطعا در اين نشريه صفحاتي را به زنده ياد اميرحسين فردي اختصاص خواهيم داد.

وي در پايان گفت: در تلاشم تا بتوانم از طريق دوستانش دست‌نوشته‌هايي که هنوز چاپ نشده را در اين شماره و اگر نشد در شماره آتي «يکي بود يکي نبود» منتشر کنيم. هنوز هم درگذشت آقاي فردي را باور ندارم و منتظرم او به جلسات هيات مديره بيايد اما... روحش شاد.

دوشنبه 9 ارديبهشت 1392 - 12:28
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری