يكشنبه 5 خرداد 1398 - 18:8
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

عرضه « رويت طرح و نقش» توسط سوره‌مهر در نمايشگاه كتاب تهران

انتشارات سوره‌مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي كتاب « طرح و نقش » را در بيست و ششمين نمايشگاه كتاب تهران عرضه مي كند.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، اين كتاب به قلم اسدالله اجاقلو درباره نقوش تزييني مسجد جامع قروه استان زنجان است .اجاقلو دراينباره بيان داشت :‌ از آن جايي که آثار و کتب کمي در حوزه تزيينات معماري اسلامي وجود داشته است براي پر کردن اين خلا تصميم به نگارش اين کتاب گرفتم. وي ادامه داد: کتاب داراي دو فصل است؛ قسمت اول آن به موقعيت جغرافيايي مسجد اختصاص داشته و فصل دوم به مطالعه و بررسي (ديداري)نقوش و آرايه هاي تزييني اين بناي مقدس اختصاص دارد. مي‌بايست به موقعيت تاريخي مسجد جامع قروه اشاره كنم و اينكه يکي از دوران هاي درخشان هنر در ايران متعلق به دوران سلجوقي است که اين مسجد از نظر معماري، به آن دوران منتسب مي شود.

اسدالله اجاقلو در پايان گفت‌: اين مسجد از تلفيق حياط چهار ايوانى و تالار مربع گنبددار (چهار طاقى) بوجود آمده است بگونه اى كه حياط مركزى و چهار ايوان اطراف آن به گونه اي معمارى مذهبى ايران در آن دوران را معرفي مي کند.

گفتني است کتاب « رويت طرح و نقش» قرار است توسط انتشارات سوره مهر در نمايشگاه کتاب در قطع رقعي و در شمارگان 1100جلد منتشر شود.

دوشنبه 9 ارديبهشت 1392 - 11:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری