يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 - 11:21
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

طرح رحمت در شهرستان بشرويه اجرا شد

مسئول اداره تبليغات اسلامي بشرويه از اجراي طرح رحمت در اين شهرستان خبر داد و گفت: هدف از اجراي اين طرح تحکيم بنيان خانواده و تربيت صحيح فرزندان است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان‌ جنوبي، حجت‌الاسلام رضا بهشتي‌فر مسئول اداره تبليغات اسلامي بشرويه با اعلام اين خبر، اظهار داشت: دشمنان با توسل به حربه‌هاي مختلف و تهاجم فرهنگي سعي دارند تا با انحراف نوجوانان و جوانان چهره دين اسلام را مخدوش کنند.

وي ادامه داد: در چنين شرايطي آشنايي بيشتر با مسائل روز و مسائل اخلاقي و خانوادگي و برگزاري جلسات تفسير قرآن و نهج‌البلاغه براي والدين ضروري است.

مسئول اداره تبليغات اسلامي بشرويه تصريح کرد: با توجه به اينکه امروز نوک پيکان هجمه‌هاي فرهنگي و اجتماعي دشمن نهاد خانواده را نشانه گرفته است لذا اجراي طرح رحمت تاثير بسزايي در تحکيم بنيان خانواده دارد.

بهشتي‌فر از اجراي طرح رحمت در اين شهرستان خبر داد و گفت: هدف از اجراي اين طرح آشنايي با مفاهيم قرآن کريم و سيره نبوي، ارتقاي توانمندي بانوان در راستاي تحکيم و تعالي بنيان خانواده و تربيت صحيح فرزندان است.

اين مسئول عنوان کرد: زنان به عنوان اساسي‌ترين رکن خانواده و جامعه که وظيفه خطير تربيت فرزندان را به دوش مي‌کشند با گذراندن آموزش‌هاي مؤثر در حوزه خانه و خانواده مي‌توانند در انجام اين وظيفه مهم خود موفق‌تر ظاهر شوند.

مسئول اداره تبليغات اسلامي بشرويه، معرفي الگوهاي رفتاري زن مسلمان در خانواده و تقويت فرهنگ و باورهاي ديني مادران، مقابله با جنگ نرم دشمن و تهديد بنياد خانواده، ارتقاي سطح آگاهي و دانش بانوان در زمينه مباحث ديني و مذهبي، اصلاح الگوهاي رفتاري همسران، گسترش فعاليت‌هاي اجتماعي بانوان و آگاهي بانوان به علوم و مسائل روز کشور را از ديگر اهداف برگزاري طرح رحمت برشمرد.

بهشتي‌فر يادآور شد: سال گذشته 14 کلاس آموزشي طرح رحمت در مساجد و هيئت‌هاي مذهبي برگزار شد که طي اين کلاس‌ها اساتيد با‌ تجربه، توانمند و آگاه به مسائل آموزش خانواده آموزش‌هاي مربوط به احکام، اخلاق در خانواده، روش‌هاي تربيت فرزندان و آيين همسرداري را ارائه کردند.

وي تاکيد کرد: برگزاري اين کلاس‌ها نقش مهمي در ارتقاي سطح آگاهي، دانش و فرهنگ عمومي خانواده‌ها و به ويژه زنان جامعه دارد که همين امر سبب پيشگيري از بروز بسياري از ناهنجاري‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي مي‌شود.

يكشنبه 8 ارديبهشت 1392 - 14:6
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری