پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 12:7
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

درحوزه هنري تهران

آثار ماندگار جنگ‌هاي جهان در مجمع بانوان راوي بررسي شد

اولين نشست از سلسله نشست‌هاي بانوان راوي، در سال 92 در حوزه هنري استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، معصومه رامهرمزي، از امدادگران دوران دفاع مقدس و عضو مجمع زنان راوي درباره اهداف اين مجمع در سال‌جاري گفت: نشست بانوان راوي در سال 1392 هم مانند سال‌هاي گذشته در ابتداي هر ماه، برگزار و بانوان راوي همانند سال گذشته به برنامه‌هاي فرهنگي اعزام خواهند شد.

وي افزود: از برنامه‌هايي که مجمع بانوان راوي در سال جديد مد نظر دارد، تغيير نوع آموزشي است که به بانوان راوي داده مي‌شود، در سال‌‌هاي گذشته اين آموزش با روايت راويان درباره موضوعات از پيش تعيين شده و نقد اساتيد از روايات آنان و همچنين حضور و تدريس اساتيد اين حوزه به بانوان راوي بود، اما رويکرد سال جاري در حوزه آموزش روايت، تغيير خواهد کرد.

رامهرمزي اضافه کرد: در سال جديد علاوه بر اين‌که سعي بر دعوت از مخاطبان ميهمان به خصوص جوانان داريم، رويکرد آموزشي را با طرح سوالات پي‌در‌پي از راويان و نقل خاطرات آنان ضمن اين سوالات، پي‌گيري خواهيم کرد.

وي افزود: وقتي اين سوالات پي‌در‌پي توسط نوجوانان و جوانان مطرح شود، ما با نگاه و نياز آن‌ها آشنا خواهيم شد و زمينه تعامل هرچه بيشتر راويان دفاع مقدس و جوانان فراهم خواهد شد.

نويسنده کتاب‌هاي «يکشنبه آخر» و « بر بال ملائک» در ادامه گفت: دعوت از افرادي که توانسته‌اند در اين فضا همچنان پايدار مانده و به فعاليت‌هاي خود در حوزه دفاع مقدس ادامه دهند، از ديگر برنامه‌هاي مجمع بانوان راوي در سال جديد است، حضور اين افراد باعث توسعه اطلاعات ما در زمينه‌هاي مختلف خواهد شد.

وي همچنين گفت: با توجه به اين‌که مخاطبان ما ديگر همان مخاطبان گذشته نيستند، شکل روايت و انتقال فرهنگ ارزشمند دفاع و ايثار به اين مخاطبان نيز بايد عوض شده و در راستاي سليقه نسل جوان قرار بگيرد، و برنامه‌هاي در نظر گرفته شده براي سال جديد نيز در همين راستا، يعني ارائه شيوه‌اي نو در روايت از دفاع مقدس، است.

رامهرمزي نقد و بررسي آثار ادبي ماندگار در زمينه جنگ‌هاي جهان را از ديگر اهداف مجمع بانوان راوي دانست و گفت: هدف از اين کار، آشنايي با شيوه ماندگاري روايت در ديگر جنگ‌هاي جهان و استفاده اين تجربيات در روايت از دفاع مقدس است.

گفتني است در اولين نشست بانوان راوي در سال جديد،غياثوند، همسر جانباز شهيد، عطاالله غياثوند و مادر دو شهيد جوان، رضا و علي غياثوند، به روايت از نحوه ايثار و شهادت فرزندان خود پرداخته و نحوه اعزام به جبهه و شهادت فرزندان خود را نقل کرد.

شنبه 7 ارديبهشت 1392 - 12:37
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری