يكشنبه 5 خرداد 1398 - 18:3
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

استاد فردي عمر پربركت خويش را مصروف اعتلاي ادبيات داستاني انقلاب كرد

شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي با صدور اطلاعيه‌اي ضمن عرض تسليت درگذشت استاد فردي به جامعه بزرگ هنري و ادبي كشور تصريح كرد: آن استاد عزيز و متعهد بنيانگذار و پدر ادبيات ارزشي به اسم ادبيات مسجدي بود كه عمر پربركت خويش را مصروف اعتلاي ادبيات داستاني انقلاب اسلامي كرد.

به‌گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي با صدور اطلاعيه‌اي ترحيمي؛ درگذشت استاد اميرحسين فردي، نويسنده متعهد و پيشكسوت و هنرمند ارزشي انقلاب اسلامي را به جامعه بزرگ ادبي ـ هنري و فرهنگي كشور تسليت گفت.

در اين اطلاعيه ترحيم آمده است:

خبر تأسف‌انگيز درگذشت استاد بزرگ ادبيات داستاني انقلاب اسلامي سال‌هاي معاصر و از پيشگامان و سرآمدان آن جناب آقاي اميرحسين فردي همچون ابري سرد و اندوهبار بر سر جامعه بزرگ ادبي سايه افكند و رشعه‌اي ناگهاني در جان و روح ادبيات داستاني و انقلابي انداخت.

آن استاد عزيز و متعهد بنيانگذار و پدر ادبيات ارزشي به اسم ادبيات مسجدي بود كه عمر پربركت خويش را مصروف اعتلاي ادبيات داستاني انقلاب اسلامي و ترفيع جايگاه قلم و تربيت جوانان انقلابي و شاگرداني چيره‌دست ساخت.

استاد اميرحسين فردي همواره گرمابخش محافل و مجالس هنرمندان و نويسندگان ارزشي و بسيجي و مسجدي بود كه به يقين نام و ياد آن بزرگ‌مرد فرهيخته در ميان جامعه بزرگ ادب و هنر كشور و علاقمندان و دوستداران جبهه فرهنگ و ادبيات انقلاب اسلامي جاودان خواهد ماند.

در پايان اين اطلاعيه، شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي از مردم مؤمن، شريف و قدرشناس ايران اسلامي به ويژه جامعۀ بزرگ هنرمندان، نويسندگان و پيشكسوتان ادبيات انقلابي، علاقمندان آثار و مكتوبات ايشان و همه دوستداران و شاگردان ايشان دعوت مي‌كند تا در مراسم‌هاي وداع، تشييع و بدرقه با اين استاد بزرگ و سرآمد ادبيات انقلاب اسلامي كه امروز صبح از ساعت «10:00» از مقابل حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي (واقع در خيابان حافظ، تقاطع سميه) انجام مي‌پذيرد، حضور پرشور داشته باشند.

درضمن مراسم‌هاي بزرگداشت و يادبود اين استاد فرهيخته روز دوشنبه 9 ارديبهشت ماه از ساعت 15:30 الي 17:30 در مسجدجوادالائمه (عليه‌السلام) (واقع در انتهاي خيابان كميل، خيابان برادران شهيد فلاح) و مراسم شب هفت ايشان در مسجد نور ميدان فاطمي روز پنج‌شنبه 12 ارديبهشت ماه از ساعت 14:00 الي 15:30 با حضورجامعۀ بزرگ هنرمندان و نويسندگان، علاقمندان و دوست‌داران ايشان برگزار و ضمن تجليل از مقام شامخ و رفيع استاد فردي، از درگاه ايزد منان براي روح بزرگ آن مرحوم مغفور و پيشكسوت ادبيات، غفران و رحمت واسعه الهي مسئلت مي‌كنند.

شنبه 7 ارديبهشت 1392 - 10:57
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری