سه‌شنبه 17 تير 1399 - 4:58
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

مسئول دار القرآن الکريم تبليغات اسلامي استان قزوين:

مفسران بايد در زمينه تفسير قرآن کريم براي مردم به ويژه جوانان اهتمام ويژه اي داشته باشند

جواد قلي پور مسئول دارالقرآن کريم اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين گفت:مفسران بايد در زمينه تفسير قرآن کريم براي مردم به ويژه جوانان اهتمام ويژه اي داشته باشند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،جواد قلي پور مسئول دارالقرآن کريم اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،چهارشنبه 4 ارديبهشت ماه 92 در گفتگويي بيان کرد:فرهنگ و اخلاق قرآني بايد در جامعه نهادينه شود.

قلي پور بر ضرورت ترويج تفسير و ترجمه همزمان با تلاوت قرآن کريم تأکيد کرد و گفت:مفسران بايد در زمينه تفسير قرآن کريم براي مردم،خصوصاً جوانان اهتمام ويژه اي داشته باشند.

وي با اشاره به نقش مسئولان فرهنگي و قرآني در ارتقاء سطح سواد قرآني جامعه خاطرنشان کرد:بايد علاوه بر آموزش صحيح قرائت،لحن و مفاهيم قرآن،ترجمه هاي جديد و گويايي از قرآن کريم در اختيار نسل جوان قرار گيرد تا شاهد برکات قرآن در ادارات،دانشگاه ها،مدارس و جامعه باشيم.

مسئول دارالقرآن کريم اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين با تأکيد بر بهره گيري معنوي از آيات قرآن کريم در ابعاد اجتماعي،سياسي،فرهنگي و اقتصادي تصريح کرد:قرآن کريم داراي برنامه صحيح و هدايت گري است که مسير حق را از ناحق نشان مي دهد.

قلي پور گفت:مترجمان با ترجمه روان از قرآن کريم مي توانند زمينه اي فراهم سازند تا مردم پيام هاي حياتبخش الهي را به صورت عميق درک کنند و افکارشان با آيات اين کتاب آسماني عجين شود.

شنبه 7 ارديبهشت 1392 - 10:54
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری