چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 23:24
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

محبي گفت:

ام البنين مادري است که عبد صالح خدا وعلمدار بزرگ عاشورا را پرورش داد و به خدا و اسلام هديه داد

حجت الاسلام علي محبي، سرپرست اداره تبليغات اسلامي جنوب شهرستان کرج ،به مناسبت وفات حضرت ام البنين سلام الله عليها گفت: حضرت ام البنين سلام الله عليها مادري است که عبد صالح خداوعلمدار بزرگ عاشورا را پرورش داد و به خدا و اسلام هديه داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز، حجت الاسلام علي محبي ،سرپرست اداره تبليغات اسلامي جنوب شهرستان کرج ،به مناسبت وفات حضرت ام البنين سلام الله عليها گفت:حضرت ام البنين سلام الله عليها زني عالم و فاضل و عارف به عظمت اهل بيت و در دوستي ايشان داراي اخلاص بود

محبي، ادامه داد: در قدرت ايمان و استقامت حضرت ام البنين سلام الله عليها همين بس است که پس از شهادت چهار فرزندش در کربلا هر کس خبر مرگ فرزندانش را به او مي داد مي پرسيد : اول مرا از حال حسين مطلع کنيد .

ايشان افزودند: وقتي که خبر شهادت فرزندان رشيدش را به وي مي دادند به ترتيب نام آنها را بردند تا به عباس رسيدند . به گوينده اين خبر گفت : رگهاي قلبم را پاره کردي در زير آسمان چهار فرزند ناکام داشتم و همه را فداي حسين کردم .

وي تاکيد کرد: حضرت ام البنين سلام الله عليها دوست مي داشت حسين سالم مانده و فرزندانش در راه حسين قرباني مي شدند اين علاقه قلبي او بحسين گواه خلوص ايمان و عقيده اوست

ايشان با اشاره به اوصاف وي و مقام ايشان عنوان کرد: حضرت ام البنين سلام الله عليها مادري است که عبد صالح خداوند ، آموزگار عشق و ايثار شير بيشه دفاع از امامت ، علمدار بزرگ عاشورا ، شاهين شکسته بال علقمه حضرت قمر بني هاشم ابوالفضل العباس عليه السلام را که با جانبازي بي نظير خود از قرآن و امام عصر خويش حضرت ابا عبد الله الحسين عليه السلام دفاع کرد و رسم وفا را در جهان جاودانه ساخت و سقايي که تشنه ماند تا تشنگان حقيقت را سيراب کند پرورش داد و به خدا و اسلام هديه داد .

شنبه 7 ارديبهشت 1392 - 9:12
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری