يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 - 11:24
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

پيام تسليت رئيس حوزه هنري براي درگذشت اميرحسين فردي

محسن مؤمني شريف، رئيس حوزه‌هنري در پيامي درگذشت اميرحسين فردي؛ رئيس مرکز آفرينش‌هاي ادبي حوزه هنري را تسليت گفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، متن مشروح اين پيام به ترتيب زير است:

بسم لله الرحمن الرحيم

«فأما الذين آمنوا و عملوالصالحات فيوفيهم أجورهم و يزيدهم من فضله». سرانجام جان شيفته و بي قرار و تن خستگي‌ناپذير معلم مهربان ادبيات انقلاب اسلامي آرام گرفت و به دوستان شهيدش پيوست.

استاد اميرحسين فردي از مؤمنان و باورمندان صادق انقلاب اسلامي و آرمان‌هايش بود و همه عمر شريف و با بركت خود را در اين راه نوراني و پر افتخار گذاشت و در تبيين و ترويج پيام آسماني نهضت امام خميني كبير از هيچ كوششي دريغ نكرد. او بي‌شك از معماران ادبيات داستاني انقلاب و به‌ويژه ادبيات كودكان و نوجوانان ايران است. نخستين رمان انقلاب اسلامي را در افشاي ظلم‌ها و جنايت‌هاي رژيم ستم شاهي او نوشت و آخرين رمان او نيز، باز در موضوع انقلاب بود.

نقش ممتاز استاد اميرحسين فردي در تأسيس و ايجاد ده‌ها جريان ماندگار و مؤثر ادبي مانند حلقه بچه هاي مسجد، جايزه كتاب سال شهيد غني پور و جشنواره هاي شعر و داستان انقلاب اسلامي، كه از فصلهاي درخشان كارنامه ادبيات انقلاب اسلامي است، فراموش‌نشدني است. از جلسات و كارگاه‌هاي او نويسندگان و هنرمندان نام‌آشنايي معرفي شدند كه تني چند از آنان در جبهه‌هاي نبرد جاودانه گشتند و شمار ديگر از نام آوران عرصه ادب و فعالان حوزه مطبوعات و رسانه هستند.

امروز فقدان اين نويسنده توانا و حقيقتا مردمي، مدير دلسوز و دغدغه مند حوزه فرهنگ و ادب و انسان نجيب و آراسته به آداب و سجاياي نيكو، براي عموم ارادتمندان وي تلخ و ناگوار و به ويژه براي همكاران و واقفان به جايگاه بي بديلش در حوزه و ادب و هنر، مصيبتي بزرگ و غمي جانكاه است. او مؤمني مجاهد، شخصيتي مخلص و فداكار بود كه به دور از هر ادعا و تظاهر عرصه ادب و هنر را ميدان جهاد مي دانست و پيوسته و خستگي ناپذير در راه آرمان هاي بلند انقلاب جانفشاني مي‌كرد.

او به‌حق از نمونه‌هاي برجسته انسان‌هايي بود كه انقلاب اسلامي و فرهنگ اهل بيت عليه‌السلام  را به جامعه بشري معرفي كردند. اميد واثق داريم به پاس همه آن تلاش‌هاي مخلصانه از درگاه خداوند رحمان و رحيم پاداش مضاعف يابد و با شاگردان و دوستان شهيدش محشور شود، ان شاالله.

جمعه 6 ارديبهشت 1392 - 22:39
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری