جمعه 17 مرداد 1399 - 20:10
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنين(ع)/

تجليل از 76 مادر و همسر شهيد در سرخه

همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنين(ع) از 76 مادر و همسر شهيد شهرستان سرخه تجليل شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، مراسم تجليل از مادران و همسران 76 شهيد شهرستان سرخه عصر چهارشنبه با حضور خانواده هاي شهدا، مسئولان محلي، روحانيان و طلاب و جمعي از مردم برگزار شد.

مسئول کانون فرهنگي تبليغي شهرستان سرخه در اين مراسم از خانواده شهدا به عنوان حاميان ولايت و وارثان نظام و انقلاب ياد کرد و گفت: تجليل از مقام شامخ مادران و همسران شهيد، تجليل از خود شهدا است.

حجت الاسلام صادق بخشي ضمن تسليت سالروز وفات حضرت ام البنين(ع) افزود: ايشان شخصيتي بود که با ولايت‌مداري، اوج گذشت و فداركاري در راه مولا و سرور خويش حضرت امام حسين (ع) به عنوان الگو سرمشق بانوان مسلمان قرار گرفت.

وي تصريح کرد: ظرفيت بالاي حضرت ابوالفضل عباس(ع) و سه برادر بزرگوار ديگر ايشان، نتيجه درس هايي است که حضرت ام البنين(ع) به آنان داده است.

مسئول کانون فرهنگي تبليغي شهرستان سرخه اضافه کرد: بايد تلاش کنيم منش و روش اين بانوي بزرگوار را در زندگي پياده کرده تا شاهد رشد و بالندگي و شکوفايي کمي و کيفي در تمام سطوح و اقشار جامعه به ويژه نسل جوان و نوجوان باشيم.

مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سپاه شهرستان سمنان نيز در اين مراسم با تجليل از مقام مادران شهداء گفت: با تامل در سيره حضرت ام البنين(ع) به شاخصه هايي نظير معرفت و شناخت به ساحت امام زمان خود، صبر، بردباري و تربيت فرزنداني سالم مي توان پي برد که در زندگي اجتماعي زنان امروز بسيار ضروري و هم است.

حجت الاسلام محمد تقي خيري گنجي همچنين با اشاره به شاخصه ولايت مداري و ولايت محوري در زندگي حضرت ام البنين(ع) افزود: تبعيت محض از همسري چون حضرت علي(ع) حتي در شرايط سخت و دشوار حکايت از آن دارد که انسان بايد برابر ولي فقيه زمان خود مطيع و فرمانبردار باشد. وي اظهار داشت: ام البنين(س) از طايفه اي است که در بين قبيله هاي عرب زبانزد خاص و عام بود و شجاعت آنها امري ذاتي بود.

خيري گنجي اضافه کرد: شهيد ثاني درباره اين بانوي بزرگوار مي فرمايد "ام البنين(س) از بانوان با معرفت، پرفضيلت، خوش بيان و از خانواده اصيل است".

در پايان اين مراسم که با حضور فرماندار، فرمانده سپاه، امام جمعه موقت شهرستان سرخه و همچنين مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سپاه شهرستان سمنان برگزار شد، از 76 تن مادران و همسران شهداي اين شهرستان با تقديم لوح تقدير و هدايا تجليل شد.

جمعه 6 ارديبهشت 1392 - 11:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری