شنبه 14 تير 1399 - 6:26
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

جذب و هدايت جوانان به مسجد مهم ترين رسالت روحانيون است

مدير کل تبليغات اسلامي استان اردبيل، روحانيون را محور فعاليت هاي فرهنگي مساجد دانست و جذب و هدايت جوانان به مسجد مهم ترين رسالت روحانيون است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام مهدي ستوده 3 ارديبهشت 92 در ديدار با روحاني طرخ هجرت قوشاقشلاق پارس آباد گفت: وظيفه اصلي روحاني تبليغ و ترويج دين مبين اسلام است که هدف همه انبياي الهي و ائمه معصومين بوده است.

وي افزود: روحانيون در مساجد محور کارهاي فرهنگي هستند و روحانيون بايد تمام تلاش خود را در جهت بكارگيري ابزارهاي نوين و باب طبع جوانان در جهت ايجاد انگيزه آنان و روي آوردن به مسائل ديني انجام دهند.

مدير کل تبليغات اسلامي اردبيل افزود: عوامل متعددي در بوجود آمدن آسيب هاي اجتماعي نقش دارند و بايستي با اقدامات فرهنگي، از به وجود آمدن آسيب ها و چالش هاي فرهنگي پيشگيري كرد و خطرات آن را به حداقل رساند.

وي در ادامه گفت: روحانيون هجرت ومستقر در روستاها به منظور تبليغ و ترويج دين اسلام و آشنائي مردم با احكام و معارف دين رنج و سختي را متحمل مي شوند و مردم بايد قدر روحاني و مبلغ ديني را بدانند و در اين امر مهم به آنان کمک نمايند .

حجت الاسلام ستوده در پايان گفت: روحانيوني که در روستاهاي مختلف مشغول فعاليت فرهنگي ، ديني هستند در عرصه تبليغ دين الهي و برنامه ريزي صحيح جهت پربار كردن هر چه بيشتر برنامه هاي تبليغي تلاش کنند.

گفتني است، در اين ديدار که با حضور رئيس اداره فرهنگي و تبليغ، مسئول حراست اداره کل تبليغات اسلامي اردبيل و رئيس اداره تبليغات اسلامي پارس آباد انجام شد، حجت الاسلام اديب نژاد روحاني هجرت قوشاقشلاق پارس آباد گزارشي از فعاليت هاي فرهنگي و تبليغي محل فعاليت خود را ارائه كرد.

جمعه 6 ارديبهشت 1392 - 11:12
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری