پنجشنبه 31 مرداد 1398 - 3:45
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

فعالان قرآني مرجعيت فرهنگي و فكري ميان عموم مردم دارند

مسئول امور بانوان اداره كل تبليغات اسلامي استان سيستان و بلوچستان گفت: فعالان شاخص قرآني مرجعيت فرهنگي و فكري ميان عموم مردم دارند؛ بنابراين بايد در حد توان خود از تمامي ظرفيت‌هاي دفاع از معارف قرآن و مكتب اهل بيت(ع) در شرايط روز جامعه بهره كافي ببرند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان،طيبه اسماعيلي يكتا در مصاحبه با ايكنا گفت: اولين ويژگي فعالان قرآني(حافظ، قاري، هنرمند قرآني، مفسر، مبلغ و ...) از منظر آيات قرآن و روايات معصومين(ع) اخلاص در كار است،به‌ويژه كساني كه با كلام وحي سر و كار دارند، تلاوت صحيح و دلنشين داشته باشند تا در جان‌هاي آماده، اثري مطلوب داشته باشد.

وي افزود: اخلاق خوب،سعه صدر، برخورد متواضعانه و به‌طور كلي افراد مرتبط با قرآن كريم اگر بخواهند وجودي تأثيرگذار داشته باشند، بايد اخلاق و رفتارشان كاملاً قرآني باشد.

مسئول امور بانوان تبليغات اسلامي استان سيستان و بلوچستان نقاط قوت عملكرد فعالان قرآني را فعاليت‌هاي آنان در راستاي ترويج كلام نوراني وحي دانست و گفت: آسيب‌ها و راهكارهاي اجرايي حضور بيشتر جامعه قرآني در عرصه‌هاي اجتماعي و سياسي، جامعه قرآني پويا، اميدوار به آينده، تلاشگر جهت ترويج فرهنگ غني قرآن كريم، سازنده، مثبت و ... است.

وي آسيب‌هاي جامعه قرآني را تجمل‌گرايي و رقابت‌هاي منفي دانست و راهكار آن را تلاش بيشتر و زمينه‌سازي مناسب، با استفاده از روش‌هاي جوان پسند، جهت جذب جوانان به‌سوي قرآن در همه زمينه‌ها بيان كرد.

اسماعيلي يكتا گفت: آنچه از عملكردها جهت نزديك شدن جامعه به‌سوي قرآن انجام شده، در هر عصر و زماني آثار ارزشمند خود را بر افراد جوياي حقيقت داشته است، امروز بشر دانسته يا ندانسته تشنه كسب حقيقت است و بي‌ترديد حقيقت ناب در كلام متين الهي يافت مي‌شود.

وي گفت: هر تحولي در جامعه اسلامي رخ مي‌دهد يقيناً زيربناي قرآني دارد و با همين معيار تحولي ارزشي مي‌شود زيرا جامعه قرآني بي‌تفاوت به سياست و اجتماع جامعه قرآني نخواهد بود.

اسماعيلي با بيان اينكه جاي خالي جامعه قرآني در عرصه‌هاي اجتماعي و سياسي حس نمي‌شود، افزود: حافظان، قاريان، مؤسسات و تشكل‌هاي قرآني با بسط و گسترش فرهنگ قرآني بسيار مؤثر بوده‌اند.

مسئول امور بانوان تبليغات اسلامي استان سيستان و بلوچستان با بيان اينكه ساماندهي مناسب، يكپارچه و هدفمند در تمامي مراحل جامعه قرآني وجود ندارد،گفت:با وجود مجموعه‌هاي متعدد قرآني و حضور هزاران تشكل و مؤسسه قرآني ساماندهي مناسبي براي انسجام هرچه بيشتر جامعه قرآني وجود ندارد ولي اگر بنا باشد ايجاد شود بايد از اعمال سليقه‌هاي شخصي و موازي‌كاري‌ها جلوگيري شود و دستگاه‌هاي ذيربط همه با يك هدف كار را دنبال كنند.

وي گفت: فعالان شاخص قرآني مرجعيت فرهنگي و فكري ميان عموم مردم دارند؛ بنابراين بايد در حد توان خود از تمامي ظرفيت‌هاي دفاع از معارف قرآن و مكتب اهل بيت(ع) در شرايط روز جامعه بهره كافي ببرند.

اسماعيلي يكتا در پايان شاخصه جامعه قرآني با بصيرت و هدايتگر را پويايي دانست و گفت: هر روز بايد بيشتر و بهتر خود را مزين به زينت فضايل اخلاقي قرآني كنيم.

سه‌شنبه 3 ارديبهشت 1392 - 20:55
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری