سه‌شنبه 19 فروردين 1399 - 7:34
پربازديدترين اخبار از استان
هرمزگان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري اولين نشست مشاوران امور بانوان دستگاه‌هاي اجرايي در بندرعباس

اولين نشست مشاوران امور بانوان دستگاه‌هاي اجرايي با حضور مديركل امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان، کارشناس فرهنگي امور بانوان اداره کل تبليغات اسلامي و جمعي از بانوان در بنرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، مديركل امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان در ابتداي اين نشست که شنبه 31 فروردين 92 در بندرعباس برگزار شد گفت: بانوان نقش مؤثري در تحقق حماسه سياسي اقتصادي دارند و بايد از تمام ظرفيت‌هاي بانوان براي تحقق شعار سال استفاده شود.

پري صيادي اظهار كرد: حضور پرشور زنان در صحنه انتخابات، حماسه سياسي را رقم مي‌زنند؛ چراكه زيرساخت حماسه اقتصادي در حماسه سياسي است و حماسه بايد شاه‌بيت تمامي فعاليت‌هاي امور بانوان باشد.

وي با بيان اينكه سال 92 بايد سالي حماسي براي فعاليت‌هاي حوزه زنان و خانواده در دستگاه‌ها باشد و مشاوران امور بانوان در اين راستا بايد همانطور كه مقام معظم رهبري فرمودند: كارها نبايد به‌صورت شعارگونه و سطحي، گذرا باشد، كارها را بايد به‌صورت پر محتوا دنبال كنيم، دنبال كنند.

صيادي با تأكيد بر اينكه براي تحقق حماسه سياسي در حوزه زنان چهار اصل را بايد مورد توجه قرار داد، اظهار كرد: اصل اطلاع‌رساني و آگاهي دادن به عموم بانوان در زمينه وظايف و حقوق آن‌ها از طريق برنامه‌هاي متنوع و با دعوت از اساتيد برجسته حماسي، اقتصادي و غيره، تبين عيني و عملي حماسه، استفاده كردن از نيروهاي نخبه بانوان در عرصه‌هاي اجتماعي با مدنظر دادن ولايت‌محوري تا بتوان در قاطبه بانوان شوري حماسي ايجاد كرد.

مشاور امور بانوان استاندار هرمزگان با بيان اينكه اميدواريم بتوانيم مكتب فاطمي مبتني بر كرامت انساني را به عامه بشناسانيم، گفت: بايد از تمام ظرفيت‌ها و ابزار مادي و معنوي براي رسيدن بهترين جايگاه بهره‌برداري كنيم.

وي با بيان اينكه بايد با هم‌انديشي نخبگان و مشاركت بانوان طوري برنامه‌ريزي كنيم كه مكتب فاطمي در جامعه ترويج و نهادينه شود، تصريح كرد: شناخت سيره عملي و رفتاري و ابعاد شخصيتي حضرت زهرا(س) توسط بانوان ايراني براي ايفاي نقش اين قشر در تربيت نسل آينده انقلاب تأثير زيادي دارد.

صيادي از ابلاغ برنامه طرح تحرك به مشاوران امور بانوان دستگاه‌ها براي فعاليت حوزه زنان و خانواده خبر داد و گفت: برنامه طرح تحرك بصورت مدون در اختيار دستگاه مربوطه براي برنامه‌ريزي بهتر فعاليت‌هاي حوزه زنان و خانواده قرار گرفت.

وي در پايان به برنامه‌هاي هفته زن و روز مادر اشاره و اظهار كرد: دفتر امور بانوان و خانواده برنامه‌هاي متنوعي در اين هفته در استان برگزار خواهد كرد.

گفتني است اجراي طرح مطهره به ادارات کل تبليغات اسلامي هرمزگان و فرهنگ و ارشاد اسلامي واگذار شد و مقرر شد به طور مشترک اين طرح در استان اجرايي شود.

دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 21:43
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری