شنبه 14 تير 1399 - 6:51
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

نقطه ‌اشتراك بين شخصيت شاعران ، بزرگداشت روح ايراني و فرهنگ ايران است

رئيس اداره تبليغات اسلامي بردسير گفت : نقطه ‌اشتراك بين شخصيت شاعران ، بزرگداشت روح ايراني و فرهنگ ايران بوده و تلاش فرهنگوران ايراني نيز بايد همين باشد كه اين روح را زنده نگهدارند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان،حجت الاسلام اكبر سلطاني به مناسبت روز بزرگداشت سعدي با بيان اين مطلب اظهار داشت:يكي از ابعاد شخصيت سعدي توجه به درون و توجه به دل است كه اين بعد در روحيه ايراني نهفته است و مورد توجه قراردارد.

سلطاني نقطه ‌اشتراك بين شخصيت شاعران را بزرگداشت روح ايراني و فرهنگ ايران دانست و بيان داشت: در همين راستا تلاش فرهنگوران ايراني نيز بايد همين باشد كه اين روح را زنده نگهدارند.

وي ابراز داشت : دو كتاب پر مغز و ارزشمند سعدي بوستان و گلستان است كه گلستان و بوستان سعدي حاصل شناخت او از انسان بوده و اين دو اثر گرايش انساني دارد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي بردسير افزود:اما آنچه سعدي در كتاب‌هاي خود جمع‌آوري كرده است حاصل 30 سال دنيا ديدن، تجربه زندگي همراه با تأمل، شناخت از ماهيت انسان و بهره‌گيري از حكيمان و عارفان است .

وي در ادامه عنوان كرد:در طول قرن‌هاي گذشته در ايران و خارج از ايران كساني كه زبان و ادب فارسي آموخته‌اند، همه از بركت وجود سعدي و آثار گرانبهاي وي چون گلستان بوده و اين ارزشي والا است كه پاسداشت نام و ياد سعدي را پيش از پيش ضروري ساخته است.

دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 21:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری