يكشنبه 26 خرداد 1398 - 1:18
پربازديدترين اخبار از استان
مركزي
  • هيچ خبري موجود نيست

در شهرستان آشتيان انجام شد:

برگزاري 250 برنامه در ايام فاطميه سال 1434 هجري

کارشناس امور فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان آشتيان از برگزاري 250 برنامه در ايام فاطميه سال 1434 هجري قمري در اين شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبيلغات اسلامي استان مرکزي ،روح الله کلهري امروز در گفت وگوئي گفت: به‌مناسبت ايام شهادت بانوي دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) 250 برنامه در اين شهرستان برگزار شد.

وي با بيان اينكه در اين شهرستان جلسات روضه‌خواني و مداحي در قالب برنامه‌هاي سخنراني در سطح شهر برگزار شده است، ادامه داد: با توجه به تقارن اين ايام با سال نو حضور مردم در برگزاري مراسم عزاداري در مساجد و تكايا قابل توجه بود.

كلهري در ادامه به فعاليت تمامي هيئت‌هاي مذهبي در مساجد و مدارس در اين ايام حزن انگيز اشاره كرد و افزود: عاشقان اهل‌بيت(ع) با گردهمايي‌ مذهبي، شأن و مقام اين بزرگ بانوي اسلام را گرامي داشتند.

وي با اشاره به اينكه نشست هم‌انديشي اعضاي كانون مداحان و هيئت‌هاي مذهبي برگزار شد،اظهار کرد: تمامي هيئت‌هاي مذهبي مساجد سطح شهر در قالب دستجات عزاداري و سينه‌زني، 25 فروردين‌ماه جاري مقارن با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در مركز شهر گردهم جمع و به عزاداري پرداختند.

كلهري همچنين از برگزاري مراسم زيارت عاشورا و سخنراني در مدارس سطح شهرستان خبرداد و گفت: در اين مراسم ها سعي شدكه دختران نوجوان و جوان با سيره فاطمي بيش از پيش آشنا و ايشان را الگوي بلامنازع براي خود قرار دهند.

وي برگزاري شام غريبان شهادت حضرت زهرا(س) را از ديگر برنامه‌هاي گراميداشت ايام فاطميه در اين شهرستان عنوان كرد.

اين مقام مسئول در پايان از اعزام30 مبلغ به‌منظور ارتقاي فرهنگ فاطمي به سطح شهرستان خبر داد و گفت: تشريح فضائل و تبيين شخصيتي اين بانوي بافضيلت محور اصلي سخنان مبلغان بوده است.

دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 18:56
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری