جمعه 3 خرداد 1398 - 0:29
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

مشاور رئيس سازمان تبليغات اسلامي:

تأسيس 10 مدرسه جديد علوم و معارف اسلامي صدرا طي سال جاري

مشاور رئيس سازمان تبليغات اسلامي كشور از تأسيس 5 تا 10 مدرسه جديد علوم معارف اسلامي صدرا طي سال تحصيلي جديد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، حجت‌الاسلام حسين داني در حاشيه آئين تجليل از دانش‌آموزان دبيرستان علوم معارف اسلامي صدرا شهرستان كاشان از تأسيس 5 تا 10 مدرسه جديد علوم معارف اسلامي صدرا در سال تحصيلي جديد خبر داد و گفت: اين مدارس به‌صورت رايگان اداره مي‌شوند و اولياي دانش‌آموزان در زمينه دروس فوق‌برنامه اين مدارس را كمك مي‌كنند ضمن اينكه آموزش و پرورش، دبير و اساتيد اين مدارس را تأمين كرده و توسط سازمان تبليغات اسلامي حمايت و پشتيباني مي‌شوند.

مشاور رئيس سازمان تبليغات اسلامي هوشمندسازي تمامي مدارس معارف اسلامي صدرا در كشور را از ديگر برنامه‌هاي سازمان تبليغات اسلامي طي سال تحصيلي جديد عنوان كرد و افزود: در حال حاضر تعدادي از مدارس به‌صورت هوشمند اداره شده و بقيه نيز در سال تحصيلي جديد تبديل به مدارس هوشمند مي‌شوند.

وي با اشاره به تأسيس اين مدارس از سال 62 تا كنون بيان كرد: آيت‌الله امامي كاشاني به‌عنوان نخستين مؤسس اين مدارس در مرحله نخست 27 مدرسه عالي شهيد مطهري را در سطح كشور تأسيس كرد و در ادامه چهار مدرسه جامعة‌الزهرا(س) توسط آيت‌الله طباطبايي تشكيل شد و در ادامه نيز مؤسسات علي‌ بن موسي الرضا(ع)، غدير و حضرت معصومه(س) فعاليت خود را آغاز كردند.

حجت‌الاسلام داني تدريس دروس فوق برنامه در زمينه احكام، اخلاق، عربي و تاريخ اسلامي را از ويژگي‌هاي اين مدارس نسبت به ديگر مدارس دانست و اظهار كرد: يكي از شاخصه‌هاي اين مدارس علوم نظري، علوم تجربي، علوم انساني و معارف است لذا اهميتي كه اين رشته به لحاظ محتوايي در مسائل ديني و قرآني دارد رشته‌هاي ديگر ندارد.

به گفته وي دانشجويان اين رشته زماني كه وارد دانشگاه مي‌شوند به‌دليل اينكه در زمينه علمي قوي‌تر هستند پذيرش مي‌شوند و امتياز ديگري كه دارند گنجانيدن 20 سؤال از دروس عقايد و فقه در كنكور با ضريب سه است كه چنين امتيازي در رشته‌هاي ديگر وجود ندارد.

مشاور رئيس سازمان تبليغات اسلامي كشور در ادامه از فعاليت هفت مدرسه علوم معارف اسلامي صدرا در استان اصفهان نيز خبر داد و گفت: اين هفت مدرسه دخترانه و پسرانه در سه شهرستان كاشان، شهرضا و نجف‌آباد فعاليت دارند.

حجت الاسلام داني همچنين با اشاره به سابقه دو ساله اين مدرسه در كاشان يادآور شد: سابقه مذهبي شهرستان كاشان در مسائل مذهبي و استعدادها و پتانسيلي كه دانش‌آموزان كاشاني دارند، باعث شده با وجود سابقه دو ساله اين مدرسه در كاشان، به لحاظ آموزشي مقام برتر كشور و دانش‌آموزان اين شهرستان در امور فوق برنامه نظير نهج‌البلاغه، احكام، سرود، اذان، اقامه و قرآن رتبه‌هاي برتر را كسب كنند.

مشاور رئيس سازمان تبليغات اسلامي كشور در ادامه با اشاره به اينكه رشته معارف علوم اسلامي از سال 61 تأسيس شده است، عنوان كرد: در اين مدت افراد زيادي در سراسر كشور فارغ‌التحصيل شده‌اند و در هيئت‌هاي علمي دانشگاه‌ها و يا پست‌هاي كليدي كشور در خدمت نظام هستند.

دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 18:27
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری