يكشنبه 26 خرداد 1398 - 1:36
پربازديدترين اخبار از استان
مركزي
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام سرلکيان:

روحانيون مستقر بازوان اجرائي سازمان تبليغات اسلامي هستند

مديرکل تبليغات اسلامي استان مرکزي در ديدار با روحانيون مستقر شهرستان ساوه گفت: روحانيون مستقر بازوان فکري و اجرايي سازمان تبليغات اسلامي در حوزه تبليغ و اشاعه فرهنگ ديني هستند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي،حجت الاسلام نعمت الله سرلکيان در ديدار با روحانيون مستقر شهرستان ساوه که در راستاي آشنائي با فعاليت هاي آنها در سال 91 و تقدير از آنها انجام شد افزود: روحاني مستقر چراغ واقعي مساجد است که بايد اين چراغ تقويت شود تا نور بدهد.

وي اظهار کرد: حضور روحانيون در روستاها بسيار تأثيرگذار است و باعث تحول فرهنگي در روستا مي شود كه اميدواريم با بستر سازي مناسب بتوان در روستاهاي داراي جمعيت بالا از روحاني مستقر به صورت دائم استفاده نماييم .

وي تصريح کرد: روحانيون مستقر بايد فعاليت ها و برنامه هايي كه در تمام روستاها به صورت مشترك مي توان انجام داد مانند برگزاري دعاي كميل ،ندبه، زيارت عاشورا ،آموزش احكام ،تفسير قرآن و مسابقات قرآني را برگزار کنند تا بتوانيم با تلاش يکديگر در مقابل تهديدات فرهنگي وجنگ فرهنگي دشمن بايستيم.

وي در پايان خاطر نشان کرد: در حال حاضر از هر سو دشمن در حال مورد هجمه قرار دادن اعتقادات و مباحث فرهنگي ما است آن هم با ابزار ارتباطي قوي و اين مي طلبد كه با هوشياري هرچه تمام تر از اعتقادات مردم و آرمان هاي انقلاب اسلامي دفاع كنيم و نگذاريم كوچكترين خللي بر اهداف والا و آرمان هاي انقلاب وارد شود.

در پايان اين ديدار مدير کل تبليغات اسلامي به منظور تجليل از روحانيون مستقر با اهداء هديه اي از زحمات آنها در روستاها تقدير کرد.

گفتني است، اين ديدار ها در روز سه شنبه 27 فروردين سال جاري به همراه کارشناس اعزام مبلغ اداره کل تبليغات اسلامي استان مرکزي در منازل روحانيون مستقر روستاهاي شهرستان ساوه برگزار شد.

دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 14:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری