چهارشنبه 25 تير 1399 - 4:4
پربازديدترين اخبار از استان
اردبيل
  • هيچ خبري موجود نيست

برنامه هاي ايام فاطميه جلوه اي از ترويج فرهنگ فاطمي در جامعه بود

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان گرمي در مصاحبه اي از حضور باشکوه اقشار مختلف مردم در برنامه هاي ايام فاطميه تقدير کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اردبيل، حجت الاسلام سيد جعفر موسوي، در مصاحبه اي حضور فعال اقشار مختلف مردم در برنامه هاي ايام فاطميه را جلوه اي از فرهنگ فاطمي در جامعه دانسته و خاطر نشان کرد: عليرغم تقارن ايام فاطميه با عيد نوروز، فضاي غالب جامعه حضور در مراسم بزرگداشت حضرت فاطمه (س) بود که اين مسئله نشان از ريشه هاي مستحکم محبت به اهل بيت (ع) در ميان اقشار مختلف جامعه است.

وي در ادامه با اشاره به روند اجراي برنامه هاي ايام فاطميه گفت: در آستانه ايام فاطميه اول با تشکيل جلسه هماهنگي با حضور روحانيون هجرت و مستقر، شوراي هيئات مذهبي و کانون مداحان، برنامه هاي ايام فاطميه اول و دوم در سطح شهرستان مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

رئيس اداره تبليغات اسلامي گرمي با اشاره به حضور فعال تشکل هاي ديني و مردمي در ايام فاطميه افزود: در دهه اول فاطميه مجالس سخنراني و سوگواري در سطح شهرستان برگزار شد و در دهه دوم فاطميه نيز برنامه هاي عزاداري با گستره بيشتري در شهرستان و بخشهاي تابعه اجرا شد که طي آن در سالروز شهادت حضرت صديقه طاهره (س) دسته هاي عزاداري با حرکت در خيابانها به سينه زني و سوگواري پرداختند. استقرار ايستگاههاي صلواتي به منظور پذيرايي از دسته هاي عزاداري نيز از جمله برنامه هاي اين ايام بود.

حجت الاسلام موسوي ، همکاري روحانيون مستقر و طرح و هجرت و هيئات مذهبي در برگزاري مراسم در بخش ها و روستاهاي تابعه را بسيار چمشگير دانسته و از تعامل آنها با اداره تبليغات اسلامي تقدير و تشکر كرد.

دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 10:11
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری