سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1398 - 3:56
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم فاطميه دوم در مسجد جامع افوشته نطنز

مراسم فاطميه دوم به مدت 6 شب در مسجد جامع افوشته با سخنراني حجت الاسلام عالمي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، حجت الاسلام عالمي روحاني اعزامي دفتر تبليغات اسلامي 31 فروردين ماه در گفتگو با کارشناس فرهنگي تبليغات اسلامي نطنز در خصوص برنامه هاي فاطميه دوم در مسجد جامع افوشته اظهار داشت: برنامه سوگواري و عزاداري فاطميه دوم به مدت 6 شب با محوريت تبيين خطبه متقين برگزار شد.

وي افزود: در طي اين شش جلسه ضمن بيان روايتي از پيامبر اکرم(ص) که فرمودند «الا أخبرکم بدائکم و دوائکم ؛ الا إن دائکم الذنوب و دوائکم الاستغفار . آيا شما را خبر کنم به درد و مرض شما و دواي مرضهاي شما ؟ مرض شما گناه شما است و دواي مرضهاي شما استغفار است» به تبيين اين نکته پرداخته شد که اگر مردم به تقوا برگردند آثار کثيري با آن بر مي گردد حتي ذهن از گناهان شسته مي شود رزق افزايش پيدا مي کند برکت، آبرو، عزت، آرامش به همراه آن مي آيد و دردهاي جامعه دوا مي شود.

وي افزود: در بخش ديگري از مباحث مطرح شده به جريانات تاريخي شهادت حضرت زهرا(س) و مواجهه ايشان با انحراف جامعه پس از رحلت پيامبر(ص)، دلائل مخفي بودن قبر آن حضرت و خاکسپاري شبانه شان و همچنين حماسه مواج خطبه فدک ايشان براي مخاطبان بيان شد.

دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 10:0
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری