جمعه 3 خرداد 1398 - 0:26
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

گزارش تصويري اجتماع بزرگ فاطميون با حضور دانش آموزان دختر بخش قهستان

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان از برپايي اجتماع بزرگ فاطميون با حضور دانش آموزان دختر بخش قهستان اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري شهرستان درميان، حجت الاسلام محمدهادي نودهي رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان با اعلام اين خبر گفت: در ايام شهادت يگانه دخت نبي اکرم حضرت فاطمه(س) اجتماع فاطميون شهرستان با حضور 700 دانش آموز دختر بخش قهستان در هيئت ابوالفضلي(ع) شهر قهستان برگزار شد.

در اين مراسم، حجت الاسلام مصيب خزاعي امام جمعه شهر قهستان سرچشمه همه مشکلات و معضلات کنوني جامعه را در دور شدن از فرهنگ ائمه اطهار و بي توجهي به فرهنگ حجاب و عفاف دانست و اظهار کرد: قناعت، ولايت مداري، صبر، صداقت، انفاق و حجب و حيا از بارزترين ويژگي هاي اخلاقي و رفتاري حضرت زهرا(س) است که ايشان را به عنوان الگوي کامل زن مسلمان به جهانيان شناسانده است.

امام جمعه قهستان، استفاده ابزاري از زنان را نتيجه نگاه فرهنگ هاي مادي غرب به نقش زن در جامعه دانست و افزود: اسلام به زن به عنوان يک انسانکرامت بخشيده است.

وي از حضرت زهرا(س) به عنوان مظهر رحمت الهي ياد کرد و ادامه داد: در قدر و منزلت حضرت زهرا(س) همين بس که قهر و غضب او قهر و غضب الهي را به دنبال دارد.

خطيب جمعه قهستان، در ادامه با بيان اين که اين بانوي فداکار عصاره تمام پيامبران و تداوم بخش نبوت و فضيلت است افزود: زنان مسلمان بايد حجاب و پاکدامني را از دخت پيامبر(ص) الگو بگيرد چرا که او معيار و حجاب و عفاف و بهترين الگو و سرمشق براي زنان مسلمان است.

خزاعي، الگو پذيري از حضرت زهرا(س) را زمينه سعادت دنيوي و اخروي انسان ها و مسلمانان دانست و اضافه کرد: پيروي از روش زندگي اين بانوي بزرگوار اسلام امري بسيار ضروري است که انسان را از بسياري از آسيب‌ها دور مي کند.

وي، تفکر و ‌انديشيدن در معناي سوره کوثر را ضروري دانست و اظهار داشت: خداوند متعال در اين سوره به پيامبر اکرم‌(ص) مي‌فرمايد ما به تو کوثر عطا کرديم، در برابر اين عطا نماز بگذار.

يكشنبه 1 ارديبهشت 1392 - 10:35
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری