شنبه 14 تير 1399 - 20:47
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

تشريح عملکرد اداره تبليغات اسلامي بشرويه در ايام فاطميه

همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، مردم شهرستان بشرويه با برپايي گسترده مجالس عزاداري و سوگواري، عاشورايي ديگر بپا کردند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان‌ جنوبي، به نقل از عباس خاکشور رابط خبري بشرويه، حجت‌الاسلام رضا بهشتي‌فر مسئول اداره تبليغات اسلامي بشرويه در ضمن ارايه گزارش از برنامه‌هاي عزاداري ايام فاطميه شهرستان بشرويه، اظهار داشت: هيئات مذهبي شهرستان بشرويه در بزرگداشت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) عاشورايي ديگر بپا كردند.

وي افزود: مردم بشرويه در ايام شهادت صديقه کبري، حضرت فاطمه(س) با حضور در مساجد و حسينيه ها و تشکيل دسته سينه زني متشکل از جوانان و نوجوانان در ايام شهادت، اين ايام را گرامي داشتند.

مسئول اداره تبليغات اسلامي در ادامه اظهار داشت: مراسم ويژه روز شهادت از ساعت 9:30 صبح با حركت 7 هيئت در قالب 2 دسته بزرگ عزاداري از مكان هاي مختلف شهر به سوي ميدان مرکزي شهر و عزاداري به سمت فاطميه عظيم بشرويه برگزار شد و سپس مداحان اهل البيت(ع) در سوگ و مظلوميت اين بانوي آسماني به مرثيه ثرايي و نوحه خواني پرداختند.

در ادامه اين مراسم حجت الاسلام دانا از اساتيد حوزه علميه مشهد مقدس و از خطباي توانمند حرم مطهر رضوي، در جمع عزاداران فاطمي به سخنراني پيرامون شخصيت والاي حضرت زهرا(س) پرداخت و حضار را به فيض رسانيد.

حجت الاسلام دانا در مدت 4 روز که در اين شهرستان حضور داشت در همايش سبک زندگي اسلامي که با حضور جمع کثير بانوان برگزار شد ونيز در مسجد جامع ميدان سخنراني و در شام غريبان حضرت زهرا(س) با قرائت دعاي امام زمان(عج) معروف به دعاي ضراب اصفهاني همگان را مستفيض کرد.

مسئول اداره تبليغات اسلامي بشرويه در ادامه اين گزارش افزود: در ايام شهادت، عزاداران هيئات مذهبي ضمن حضور در نمازهاي جماعت، در محل هيئات مذهبي شهر و روستا اطعام شدند.

شايان ذکر است: برگزاري همايش فاطميون، اعزام مبلغ و مبلغه به اماکن مذهبي و روستاهاي فاقد روحاني، تجمع و عزاداري هيئات مذهبي در روز شهادت، برپايي ايستگاه هاي صلواتي در سطح شهرستان، اطعام عزاداران در شهر و روستاها، برگزاري مراسم بزرگ پيام فاطميه در سطح شهرستان، برگزاري همايش سبک زندگي اسلامي تمسک به الگوي فاطمي ويژه بانوان، برگزاري گفتمان هاي ديني و کارگاه هاي آموزشي توسط مشاورين مذهبي و مربيان طرح رحمت در سطح مساجد و مدارس، سياه پوش کردن فضاي شهري و اهداي پوستر و پرچم به مساجد و هيئات مذهبي، تجمع و راهپيمايي نمادين بانوان فاطمي شهرستان از گلزار شهدا تا فاطميه عظيم بشرويه، از ديگر فعاليت هاي اداره تبليغات اسلامي در بزرگداشت ايام فاطميه بوده است.

يكشنبه 1 ارديبهشت 1392 - 9:58
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری