شنبه 14 تير 1399 - 18:39
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم شب شهادت حضرت زهرا(س) در روستاي کوشکک درميان

مراسم عزاداري و سوگواري شب شهادت حضرت زهرا(س) در مسجد جامع روستاي کوشکک از توابع شهرستان درميان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري شهرستان درميان، به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان، مراسم شب شهادت حضرت زهرا(س) با حضور گسترده مردم متدين روستا در مسجد جامع روستاي کوشکک از توابع شهرستان درميان برگزار شد.

در اين مراسم، حجت الاسلام نودهي رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان به ايراد سخن پرداخت و گفت: ايام فاطميه فرصت بسيار مناسبي براي خودسازي و حرکت به طرف معنويت است، زيرا حضرت زهرا به خوبي مسير درست زندگي کردن را به ما نشان مي‌دهد.

وي گفت: دختر گرامى رسول خدا(ص) در مسايل علمى نيز مانند ساير ويژگي هاى اخلاقى و انسانى،از امتيازات بسيار بالايى برخوردار بود.

رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان درميان افزود: در بيان جايگاه و شخصيت ايشان همين بس که بهترين خانواده جهان بشريت خانواده حضرت زهرا (س) و بهترين انسان‌ها تربيت شده دست ايشان هستند.

وي اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) با حضور در تمام عرصه هاي سياسي و اجتماعي در برابر منافقين،کفار و مشرکين ايستادگي و در مسير دفاع از حريم ولايت و امامت به شهادت رسيد و اين مهم يکي ديگر از درس هاي است که امروز در اين شرايط حساس بايد از آن بانوي مکرم بياموزيم و به آن عمل کنيم.

حجت الاسلام نودهي در پايان، از حضرت زهرا (س) به عنوان مناسب‌ترين الگو براي زنان عالم ياد کرد و افزود: انتخاب ايشان بهترين و کامل‌ترين الگو براي زنان مسلمان است، چرا که حضرت زهرا (س) تنها الگويي است که تمامي کمالات در بهترين شکل آن را دارد و از هرگونه نقصي مبراست.

در پايان اين مراسم مداحان اهل بيت(ع) به مرثيه خواني و ذکر مصائب حضرت زهرا(س) پرداختند.

يكشنبه 1 ارديبهشت 1392 - 9:54
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری