جمعه 13 تير 1399 - 21:35
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

«هزار خانه خورشيد» توسط سوره‌مهر در نمايشگاه كتاب تهران منتشر مي‌شود

انتشارات سوره‌مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي مجموعه شعر « هزار خانه خورشيد » را در نمايشگاه بيست و ششم كتاب تهران در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌دهد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، اين كتاب مجموعه شعرهاي آييني « احد ده‌بزرگي » است . احد ده‌بزرگي در اينباره گفت : درباره تفاوت مجموعه «هزار خانه خورشيد» و اثر قبلي‌ام با عنوان«گل مي‌رويد» که سوره مهر نيز آنرا منتشر کرده بايد بگويم اين دو مجموعه شعر تفاوت اندکي با يکديگر دارند. در دفتر شعر «گل مي‌رويد» بخش انتهاي کتاب به رباعي‌هاي آزاد با موضوعات اجتماعي، عاطفي و زندگي روزمره اختصاص يافته است اما مجموعه «هزار خانه خورشيد» تنها اشعار آييني را شامل مي‌شود. وي ادامه داد : « هزار خانه خورشيد » از قالب دو بيتي تشکيل شده است که تمام شعرهاي اين مجموعه با تم آييني سروده شده است. از ديگر ويژگي‌هاي کتاب اين است که هم براي علاقه مندان به شعرهاي آييني مفيد است هم قابل استفاده براي مداحان مي‌باشد.

وي در پايان يادآور شد : مخاطب امروز ديگر حوصله شعرها و قصيده‌هاي بلند را ندارد، به همين دليل قالب دو بيتي را براي«هزار خانه خورشيد» و قالب رباعي را براي مجموعه «گل مي‌رويد» انتخاب کرده‌ام.درباره آسيب‌هايي که امروزه متوجه شعر آييني است نيز بايد خاطر نشان كنم ؛دوستاني که وارد اين حيطه مي‌شوند بايد پشتوانه علمي داشته باشند، شعر آييني اگر با مطالعه و همچنين با پشتوانه تاريخي همراه نباشد آسيب‌هايي متوجه آن مي‌شود.

شنبه 31 فروردين 1392 - 14:3
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری