دوشنبه 11 فروردين 1399 - 12:5
پربازديدترين اخبار از استان
همدان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري 100 مراسم عزاداري در سالروز شهادت حضرت زهرا در تويسركان

مسئول روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي تويسركان از برگزاري بيش از 100 مراسم عزاداري سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي همدان، رضا شريفي راد 27 فروردين 92 گفت: عمده ترين مركز بقاي اسلام از طريق حضرت زهرا(س) و اولاد آن حضرت در تاريخ اسلام ثبت شده است.

وي از برگزاري بيش از ۱۰۰ مراسم عزاداري در شب و روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در 3شهر،2بخش و7دهستان تابعه شهرستان تويسركان خبر داد و افزود: اين مراسم‌ در 21 مسجد و 40هيئت مذهبي شهرستان در شب شهادت حضرت زهرا(س) به انضمام جلسات خانگي و حسينه‌هاي تابعه شهرستان برگزار شده است.

مسئول روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي تويسركان اظهارداشت: با توجه به تهاجمات فرهنگي استكبار جهاني نسبت به سيره زندگي حضرت فاطمه زهرا(س)، معرفي الگو بودن شخصيتي حضرت فاطمه زهرا(س) در بحث عفاف و حجاب براي همه ادوار از شاخصه‌هاي برگزاري مراسم ايام فاطميه(س) است.

وي ادامه داد: از منظر ديگر از باب سياسي و اجتماعي دفاع حضرت فاطمه زهرا(س) از دين، اصول دين به ويژه امامت و ولايت از ديگر شاخص‌هاي مورد توجه مراسم‌ فاطميه(س) است.

شريفي در ادامه از ساماندهي و اعزام مبلغين ديني در ايام فاطميه خبر داد و گفت: ۳3 مبلغ ثابت شهرستان تويسركان به همراه مبلغاني که بنا به درخواست هيئت امناء مساجد از قم دعوت مي شوند در مجالس فاطميه به معرفي سيره حضرت فاطمه زهرا(س) پرداختند.

اين مسئول راه اندازي دستجات عزاداري در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) را از برنامه اي شاخص اداره تبليغات اسلامي تويسركان عنوان کرد و يادآور شد: حرکت دسته جات عزاداري از دو مسجد اعظم و مسجد جامع سرابي و تجمع در امامزاده اسماعيل محله ذرهان و عزاداري در اين روز از ديگر برنامه هاي ايام فاطميه(س) در اين شهرستان بود.

شريفي راد ساماندهي 69 مداح براي اجراي مداحي و نوحه سرايي در مجالس شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) را از ديگر اقدامات كانون مداحان اداره تبليغات اسلامي تويسركان در ايام فاطميه(س) برشمرد.

سه‌شنبه 27 فروردين 1392 - 11:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری