سه‌شنبه 1 خرداد 1397 - 18:34
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

به مدت 5 شب در حال برگزاري است

مراسم سوگواري شهادت حضرت زهرا(س) در نقطه صفر مرزي ايران با افغانستان

اداره تبليغات اسلامي زهك در راستاي برگزاري مراسم عزاداري به مناسبت شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) با همکاري هيئت مذهبي مسجد ابوالفضل شهرستان زهک مراسم عزاداري در حال برگزاري است.

به گزارش گزارش روابط عمومي اداه کل تبليغات اسلامي استان سيستان و بلوچستان،مراسم عزاداري به مناسبت شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) در مسجد ابوالفضل شهرستان زهک از تاريخ 23فروردين92 به مدت سه شب برگزار مي شود.

حجت الاسلام خيور در اين مراسم گفت؛ حضرت زهرا(س) را محدثه ناميدند يعني فرشتگان بر او فرود مي آمدند، با او مأنوس مي شدند و سخن مي گفتند، اين مشخصه اي است که روايات متعددي در احاديث شيعه و سني در مورد آن وجود دارد.

سرپرست اداره تبليغات ادامه داد؛ در روايتي از امام صادق(ع) چنين آمده که فرشتگان الهي نزد حضرت فاطمه(س) مي آمدند و با او حرف مي زدند و آيات الهي را مي خواندند.

خيور روايتي ديگر از حضرت علي (ع) گفت؛ حضرت علي(ع) مي فرمايند که فاطمه(س) به ايشان مي فرمودند ملائکه مي آيند و مطالبي را بر من مي گويند. حضرت علي(ع) فرمودند يا فاطمه وقتي صداي ملائکه را شنيدي به من خبر بده تا آنچه را مي شنوي بنويسم و اميرالمؤمنين آنچه را که ملائکه به حضرت زهرا(س) املاء مي کردند مي نوشت( همان کتابي که نزد اهل بيت بنام مصحف فاطمه مي باشد).

دوشنبه 26 فروردين 1392 - 10:9
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری