چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 20:48
پربازديدترين اخبار از استان
فارس
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم پرفيض زيارت عاشورا به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) در شيراز برگزار شد

مراسم زيارت عاشورا همراه با سخنراني حجت الاسلام محرابي و مداحي حسين زاده و آريايي و با حضور پرسنل اداره کل تبليغات اسلامي در سالن شهيد عباس شيرازي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي فارس، حجت الاسلام محمد صادق محرابي کارشناس اعزام استقراراين اداره کل ضمن عرض تسليت به مناسبت شهادت بانوي دو عالم حضرت زهرا (س) گفت: در حديثي از امام مجتبي (ع) آمده که چهار چيز از انسان سئوال مي شود، اول از جواني انسان دوم از عمرمان سوم از مالمان و چهارم از محبت به اهل بيت(ع) پرسيده مي شود.

وي در تفسير قسمت چهارم حديث در خصوص محبت به اهل بيت (ع) بيان داشت: حضرت رسول (ص) مي فرمايند؛ هر کس محبت اهل بيت را در دل داشته باشد و از دنيا برود شهيد و آمرزيده از دنيا رفته است و هر کس با بغض اهل بيت از دنيا برود کافر از دنيا رفته است.

حجت الاسلام محرابي افزود: آري چقدر زيبا به دخت نبي مکرم اسلام (ص) محبت کردند تا جايي که حضرت زهرا (س) از اميرالمومنين خواست يا علي مرا شبانه غسل بده، شبانه کفن کن، و شبانه دفن کن نمي خواهم کساني که در حقم ظلم کرده اند در تشييع جنازه ام شرکت کنند.

وي تأکيد کرد : شما همکاران در سازمان تبليغات اسلامي جوانيتان را در راه تبليغ قرآن، عمرتان را در راه خدا و تبليغ دين صرف مي کنيد و مالتان را براي خانواده تان حلال به دست آورده و عشق و محبت به اهل بيت را همواره در دل داريد و انشاء الله که مشمول اين حديث قدسي مي شويد.

دوشنبه 26 فروردين 1392 - 9:9
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری