جمعه 24 مرداد 1399 - 19:17
پربازديدترين اخبار از استان
البرز
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام مسعودي گفت :

حصول بصيرت و آگاهي جامعه ، در سايه ‌پيام و اشعار عاشواريي

مدير کل اداره تبليغات اسلامي استان البرز گفت : بصيرت و آگاهي جامعه ما بسته به اصالت پيام و اشعار عاشواريي و نقش آنها دارد چرا‌كه شاعران مي‌توانند با شعرهاي ناب خود ذائقه‌ها را حلاوتي دوباره ببخشند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان البرز، حجت‌الاسلام سيد عباس مسعودي ،مدير کل تبليغات اسلامي استان البرز،از مداحان به‌‌عنوان يکي از ارکان هيئات‌مذهبي نام برد و گفت :وظيفه مداحان اهل بيت(ع)بسيار سنگين است و بايد براي اجراي برنامه مداحي خود از غناي علمي برخوردار باشند .

حجت‌الاسلام مسعودي‌، با بيان اينكه مداحان ما با نفس گرم خود در حقيقت احياي امر معصوم و ذكر اهل بيت(ع) مي‌كنند، ادامه داد: بصيرت و آگاهي جامعه ما بسته به اصالت پيام و اشعار و نقش آنها دارد چرا‌كه مداحان مي‌توانند با شعرهاي ناب و پر محتوا ذائقه‌ها را حلاوتي دوباره ببخشند.

ايشان از شاعران و مداحان استان خواست زيبايي‌هاي حكيمانه كربلا را به‌عنوان يك رسالت عظيم ، درست و حقيقي ترسيم كنند چرا‌كه بر اين حقيقت همگان اذعان داريم که شرف شعر در موضوع آن است و تمايز علوم نيز به‌خاطر موضوعات آن است.

حجت الاسلام مسعودي ،به شناخت ارزش‌ها و احكام دين به‌عنوان عنصري در بلوغ بشريت ياد كرد و گفت: وظيفه ما است كه جامعه حسيني و ارزش‌هاي آن را به‌صورت فردي و اجتماعي، تبليغ، ترويج و همچنين معرفي كنيم چرا كه رشد و نمود آن مي‌تواند جامعه را از آسيب‌ها حفظ كند.

مدير کل اداره تبليغات اسلامي استان البرز، با بر شمردن برخي عناصر و ويژگي‌هاي نهضت حسيني ابراز کرد: عدالت شاخصه و تراز نهضت عاشوراست چرا‌‌كه امام حسين‌(ع) قصد نداشت با كسي مماشات و مسامحه كند.

پنجشنبه 22 فروردين 1392 - 11:8
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری