يكشنبه 5 خرداد 1398 - 18:14
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم زنجيرزني خياباني شهادت حضرت زهرا (س) در بوشهر

مسئول شوراي هيئات‌ مذهبي شهرستان بوشهر از برگزاري مراسم زنجيرزني روز شهادت حضرت زهرا (س) در بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي بوشهر، سلمان گورکي اظهار داشت: هيئت‌هاي مذهبي بوشهر در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) برنامه‌هاي مختلفي را برگزار خواهند کرد که برپايي مراسم زنجيرزني خياباني يکي از مهمترين اين برنامه ها است.

وي با بيان اينکه اين مراسم در دو مسير در شهر بوشهر برگزار مي‌شود، ادامه داد: مسير اول اين مراسم از ساعت 10:30 صبح از مقابل مسجد توحيد بوشهر آغاز مي‌شود و به مصلاي جمعه بوشهر منتهي خواهد شد و بعد از عزاداري هيئت هاي عزاداري و سينه زني در مصلا قسمتي از خطبه فدکيه قرائت خواهد شد.

مسئول شوراي هيئات‌ مذهبي شهرستان بوشهر اضافه کرد: همزمان با اين مراسم از ساعت 10 صبح در محلات جنوبي شهر بوشهر نيز برگزار خواهد شد.

مسئول شوراي هيئت‌هاي مذهبي اداره تبليغات اسلامي بوشهر ادامه داد: از آموزه هاي اخلاقي و رفتاري حضرت زهرا (س) براي زن ها و دخترها اين است که مکتب فاطمه (س) به دخترها و زن هاي ما مي آموزد که مسئوليت شناس و مسئوليت پذير باشند.

ولايت مداري حضرت زهرا (س) و دفاع از حضرت علي (ع) به عنوان امري شخصي و فردي نبوده است، بلکه در واقع مساله امت و اصل اسلام بوده و به همين دليل حرکت حضرت فاطمه (س) در اين رابطه، حرکتي در راستاي حمايت از امت اسلامي و رسالت مکتبي به شمار مي آيد .

وي در پايان با اشاره به مصادف شدن شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در سه تا چهار سال آينده در روزهاي پاياني سال و تعطيلات ايام نوروز، بر لزوم همکاري ديگر سازمان‌هاي فرهنگي با اين شورا براي برنامه‌ريزي مناسب براي تقويت و ساماندهي زير ساخت‌هاي هيئت‌هاي مذهبي در راستاي برگزاري مراسمات متناسب با شان و منزلت آن بانوي بزرگوار تاکيد کرد.

چهارشنبه 21 فروردين 1392 - 9:22
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری