پنجشنبه 25 مهر 1398 - 11:6
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

نشست صميمي رئيس اداره تبليغات اسلامي ابركوه با جوانان روستاي اسفندآباد

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان ابركوه در نشستي صميمي با تعدادي از جوانان روستاي اسفندآباد ديدار و گفتگو كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان يزد، حجت‌الاسلام محمد پورقيومي در اين جلسه طي سخناني ضمن تقدير از فعاليت هاي فرهنگي و مذهبي در اسفندآباد، با بيان فرمايشي از حضرت رسول اكرم (ص) گفت: از ديدگاه آن حضرت 4 چيز به عنوان گوهر گرانبها براي انسان محسوب مي شود كه عبارتند از: عقل، دين، حيا و عمل صالح كه دشمن آنها به ترتيب غضب، حسد، طمع و غيبت به شمار مي آيند.

وي افزود: بايد دقت كنيم تمام اعمال و گفتار ما بر مبناي عقل و دين باشد و هر عملي كه پشتوانه عرفي دارد لازمه اش عرضه کردن بر عقل و دين هم هست به اين معنا كه اگر تمام افراد يك جامعه مرتكب عملي شوند كه عقل يا دين آنرا تأييد نمي كند مجاز به انجام آن نيستيم.

وي براي توضيح گفته خود به برخي اعمال خرافي در زمان جاهليت و نيز برخي آسيب هاي وارد شده در مراسم و مجالس مذهبي اشاره كرد و ضمن استناد به آيات قرآن كريم از حاضرين خواست نسبت به اين موضوع حساسيت بيشتري داشته باشند تا دين اسلام به صورت امانت به طور صحيح به آيندگان منتقل شود.

اين جلسه همراه با پاسخگويي به سؤالات تعدادي از جوانان پايان يافت.

گفتني است، اين جلسه با حضور حجت‌الاسلام مجتبي شعبانزاده روحاني طرح هجرت منطقه 8 فروردين 92 در محل مسجد حضرت ولي عصر (عج) اسفند آباد برگزار شد.

شنبه 10 فروردين 1392 - 15:25
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری