پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 0:11
پربازديدترين اخبار از استان
قزوين
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام علي نعمت الهي:

ايام فاطميه همانند عاشورا مي توانند شيعه را بيش از پيش به مردم دنيا معرفي کند

مديرکل تبليغات اسلامي استان قزوين گفت:ايام فاطميه همانند عاشورا مي توانند شيعه را بيش از پيش به مردم دنيا معرفي کند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين،حجت الاسلام علي نعمت الهي مديرکل تبليغات اسلامي استان قزوين،چهارشنبه 7 فروردين ماه 92 در گفتگويي ابراز داشت:تکريم ايام فاطميه همانند عاشورا موجب معرفي بيشتر شيعه به جهانيان مي شود.

مدير کل تبليغات اسلامي استان قزوين افزود:ايام فاطميه بايد به گونه اي برنامه ريزي شود كه همانند عاشورا با شور و شكوه خاص و حضور گسترده مردم برگزار شود.

وي اظهار داشت:علماي بزرگ دين،شخصيت هاي برجسته ديني و هيئات مذهبي کشور تلاش دارند فاطميه و صادقيه را به عنوان تبلور شيعه معرفي کنند چرا که ايام فاطميه همانند عاشورا مي توانند شيعه را بيش از پيش به مردم دنيا معرفي کند.

حجت الاسلام نعمت الهي ادامه داد:وظيفه ما به عنوان نهاد فرهنگي اين است که در ايام فاطميه شور خاصي همراه شعور به مجالس عزاداري حضرت فاطمه زهرا(س) بخشيم و در راستاي معرفي شيعه به جهانيان و افزايش معرفت و شناخت مردم بويژه نسل جوان نسبت به شخصيت وجودي حضرت زهرا مرضيه (س) تلاش کنيم.

مديرکل تبليغات اسلامي استان قزوين افزود:پيام حضرت زهرا (س)تبعيت محض از ولايت است،بنابراين بايد با الگو گرفتن از آنحضرت در جهت پيروي از ولايت تا آخرين نفس گام برداريم و اجازه ندهيم دشمنان خللي به پايه هاي نظام جمهوري اسلامي وارد کنند.

حجت الاسلام نعمت الهي در ادامه گفت:ساحت قدسي ائمه اطهار (ع) مجراي فيض الهي و سرچشمه هدايت در جهان تكوين و تشريع است،حضرت فاطمه زهرا (س) بانويي که به تعبير قرآن کريم خير الکثير مي باشد را نمي توان وصف کرد،خداوند متعال به پيامبرش مي‌فرمايد:ما به تو خير کثيري داديم که اگر اين خير کثير نبود بشريت،ابتر مي‌ماند،بنابراين حيات، نجات، کرامت و صلابت بشري در گرو وجود مبارک کوثر محمدي(ص) است.

وي خاطرنشان کرد:حضرت فاطمه زهرا (س) کسي است که محور رسالت خاتميت و قطب ولايت است،عالم امکان بر چهار پايه خاتم انبياء، سيد اوصيا، حضرت مجتبي و سيدالشهداء(ع) استوار است ولي آنچه محير العقول است اين است که وقتي خداوند ميفرمايد:«فاطمه هست و پدر فاطمه»، «فاطمه هست و شوهر فاطمه»، «فاطمه هست و پسر فاطمه» و شخص اول تا چهارم عالم را به او نسبت ميدهد.

چهارشنبه 7 فروردين 1392 - 14:37
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری