سه‌شنبه 21 مرداد 1399 - 18:29
پربازديدترين اخبار از استان
بوشهر
  • هيچ خبري موجود نيست

تبيين اهداف عاشورا رسالت خطير حضرت زينب (س) بود

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر در سخناني به مناسبت ولادت حضرت زينب (س) اظهار داشت: تبيين اهداف نهضت عاشورا رسالت خطير حضرت زينب (س) بود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سيدنورالله موسوي نيا گفت: حضرت زينب (س) در خانه اي تربيت و رشد يافت،‌ که عالي ترين نمونه زندگي خانوادگي است و در طول تاريخ بشر خانواده‌اي به اين بزرگي و عظمت نيامده است و نخواهد آمد.

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر اظهار داشت: همان گونه که فداکاري هاي خديجه در پيشبرد اهداف پيامبر و اسلام بسيار ثمربخش بود، ايثار، صبر و استقامت حضرت زينب (س) در راه خدا نيز در جاودانگي نهضت عاشورا از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

وي افزود: پيامبر (ص) بر ناگواري هاي مسير زندگي حضرت زينب (س) واقف بود و مي دانست که تاب تحمل اين رنج‌ها را تنها روحي بلند و قلبي چون کوه و دلي سرشار از عشق به خدا خواهد داشت؛ گويا مصيبت و سختي، با سرنوشت حضرت زينب (س) عجين گشته و خداوند صبر و پايداري را در او جلوه‌گر ساخته است تا اسوه و الگويي براي همه پويندگان راه خدا باشد.

مديرکل تبليغات اسلامي بوشهر 26 اسفند 91 اضافه کرد: در تاريخ، انسان هايي يافت مي شوند که از محدوده زمان خود پا فراتر نهاده و زندگي شان براي هميشه در پيشاني تاريخ مي درخشد و همواره الگويي بزرگ براي انسان هاي حقجو مي شوند؛ اين افراد براي خود آفريده نشده اند بلکه متعلق به همه نسل هاي بعد از خود هستند و حضرت زينب (س)، دختر امام علي (ع) و حضرت فاطمه (س) نمونه بارزي از اين افراد محسوب مي شوند.

حجت الاسلام موسوي نيا ادامه داد: زندگي سراسر حادثه و مصيبت ايشان که با حادثه جانسوز کربلا گره خورده، تبيين کننده اهداف نهضت عظيم عاشورا و رسالت جدّ بزرگوار و امامان خويش است.

وي اضافه کرد: حضرت زينب (س) پس از شهادت برادر عهده دار رسالتي بزرگ مي شود، سرپرستي زنان و کودکان و از همه مهمتر رساندن پيام عاشورا به گوش مردمان فريب خورده و غافل از حق و باطل.

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر با اشاره سالروز ولادت حضرت زينب (س) و تبريک به مناسبت روز پرستار تصريح کرد: پرستاران به عنوان قشر فرهيخته و زحمتکش جامعه بايد در تيمارداري، مراقت از بيماران و رعايت موازين شرعي از حضرت زينب (س) تاسي جويند.

دوشنبه 28 اسفند 1391 - 0:49
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری