پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 5:40
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان غربي
  • هيچ خبري موجود نيست

گفتمان ديني ويژه طلاب با موضوع جنگ نرم در شاهين دژ برگزار شد

کارشناس امور فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شاهين دژ، از برگزاري گفتمان ديني ويژه طلاب با موضوع جنگ نرم دراين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان آذربايجان غربي، پرويز صالحي، روز دوشنبه 14 اسفند ماه سال جاري با اعلام اين خبر افزود: به همت اداره تبليغات اسلامي شاهين دژ، گفتمان ديني ويژه طلاب با موضوع جنگ نرم با حضور طلاب جوان و با سخنراني حجت الاسلام عليرضا پرهيزگار از اساتيد گفتماني، در محل حوزه علميه امام محمدباقر (ع) شهرستان شاهين دژ برگزار شد.

حجت الاسلام پرهيزگار در اين گفتمان اظهار داشت: در زمان کنوني يکي از شيوه هاي جنگي، جنگ نرم است و جنگ نرم مذهبي شاخه اي از آن به شمار مي آيد. در جنگ نرم، به جاي ابزارهاي جنگي متعارف چون توپ و تانک، از ابزارهاي فرهنگي تاثيرگذار بر فکر و انديشه و عواطف و احساسات انساني بهره گرفته مي شود.

وي ادامه داد: با نگاهي به جريان شناسي جنگ نرم مي توان گفت که اين شيوه جنگي، از ديرباز مورد استفاده قرار گرفته و همواره از سوي انسان ها در جنگ ها به عنوان يک ساز و کار موثر مورد توجه بوده است. تنها تفاوتي که مي توان در ميان جنگ هاي نرم در دوران گذشته و عصر معاصر يافت، تفاوت در ابزارها و روشهاي آن است و اصولاً بهره گيري از هر نوع ابزاري در جنگ نرم بر اين پايه و محور قرار مي گيرد که بر انديشه و احساسات مخاطب تاثير گذاشته و او را مرعوب خود سازد و بي آن که واکنشي از خود نشان دهد، تسليم دشمن شده و يا در مسير خواسته هاي او گام بردارد.

استاد گفتمان خاطرنشان ساخت: امروزه نقش طلاب و روحانيون به عنوان افسران جنگ فرهنگي که در خط مقدم اين جنگ قرار دارند اساسي و مهم است، چراکه علما مورد وثوق و اعتماد اقشار مختلف جامعه بوده و پرچمدار اين پديده شوم بايد روحانيون باشند.

چهارشنبه 16 اسفند 1391 - 8:46
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری