شنبه 10 خرداد 1399 - 14:5
پربازديدترين اخبار از استان
آذربايجان غربي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري گفتمان ديني با موضوع امر به معرو ف و نهي از منکر در سردشت

کارشناس امور فرهنگي اداره تبليغات اسلامي سردشت گفت: به همت کانون فرهنگي تبليغي نبي مکرم (ص) سردشت گفتمان ديني با موضوع امر به معرو ف و نهي از منکر در اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان آذربايجان غربي، علي اميني آذر روز پنجشنبه 10اسفندماه سال جاري با اعلام اين خبرافزود: به همت کانون فرهنگي تبليغي نبي مکرم (ص) سردشت گفتمان ديني با موضوع امر به معرو ف و نهي از منکر با حضور 50 نفر از دانش آموزان دبيرستان دخترانه زينب کبري (س) و با سخنراني کريم سليم پور در اين شهرستان برگزار شد.

سليم پور در اين گفتمان اظهار داشت: با توجه به فلسفه خلقت انسان كه طبق بيان قرآن كريم عبوديت و بندگي است و از طرفي وجه تمايز انسان با ساير موجودات به ناطق و عاقل بودن انسان و حركت او به سوي كمال است، اهميت و جايگاه اين دو فريضه الهي، يعني امر به معروف و نهي از منكر بيشتر تبيين و روشن مي شود. از آنجايي‌كه انسان غافل است و به دليل عارض شدن بسياري از مواردي كه مفيد براي اوست فراموش مي‌كند بنابراين امر به معروف و نهي از منكر جزء ضرورياتي است كه در جهت نيل به كمال براي هر انساني ضرورت پيدا مي كند.

وي در ادامه گفت: امر به معروف و نهي از منكر واجب عظيم و بزرگي است كه پابرجايي ساير واجبات به آن بستگي دارد. به طور كلي مي توان گفت كه ريشه و كليات احكام شرعي را بايد در قرآن كريم و شرح و تفصيل و شاخه هاي آن را در سنت جست. قرآن كريم در آيه هاي فراواني به فريضه امر به معروف و نهي از منكر اشاره كرده است. به طور كلي اگر آيات قرآن را در مورد امر به معروف و نهي از منكر بررسي كنيم، مي بينيم كه از ذات پاك خداوند صادر شده و پيامبران، حاكمان صالح، مجموعه امت و فرد فرد جامعه موظف به اجراي آن هستند.

اين استاد گفتمان افزود: هدف عمده و اساسي در امر به معروف و نهي از منكر محقق شدن معروف و زدوده شدن منكر است. براي نيل به اين هدف به نظر مي رسد كه بايد به دنبال بهترين و مؤثرترين راهكارها و شيوه هاي عملي باشيم.

گفتني است، اين گفتمان به مدت 2 ساعت ادامه داشت و در پايان به سئوالات مطرح شده پاسخ داده شد.

جمعه 11 اسفند 1391 - 9:46
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری