جمعه 3 اسفند 1397 - 14:21
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

اربعين عالم رباني حجت الاسلام سيد مسيح شاهچراغي در دامغان برگزار شد

اربعين عالم رباني حجت الاسلام سيد مسيح شاهچراغي و بيست و هفتمين سالگرد شهيد سيد حسن شاهچراغي نماينده فقيد مردم دامغان در دوره هاي اول دوم در مجلس شوراي اسلامي گرامي داشته شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، امام جمعه پاکدشت شامگاه جمعه در مراسم اربعين حجت الاسلام سيد مسيح شاهچراغي و بيست و هفتمين سالگرد شهيد سيد حسن شاهچراغي نماينده فقيد مردم دامغان در دوره هاي اول دوم در مجلس شوراي اسلامي که با حضور قشرهاي مختلف مردم در حسينيه معصوم زاده اين شهر برگزار شد، به نقش و جايگاه علما در جامعه ديني و اسلامي پرداخت و اظهار داشت: علما چراغ فروزان هر شهر و ديار هستند و جامعه از خيرات و برکات ايشان بهره مند مي شوند.

حجت الاسلام حسن لزومي تصريح کرد: حجت الاسلام سيد مسيح شاهچراغي داراي توانايي بالا بود و مردم شهرستان دامغان در طول مدت عمر اين عالم وارسته از خدمات علمي و ديني ايشان بهره مند بودند.

وي اضافه کرد: گراميداشت ياد و خاطره يک عالم در جامعه ديني و اسلامي به منزله تقدير از زحمات و خدمات عالمان ديني محسوب مي شود.

امام جمعه پاکدشت ضمن بيان اينکه استان سمنان به ويژه شهرستان دامغان داراي عالماني فاخر و انديشمند فراوان است خاطرنشان ساخت: مردم اين استان به وجود چنين عالماني افتخار مي کنند و از دست دادن آنها را ثلمه اي بزرگ براي ديار و شهر خود مي دانند.

وي گفت: مرحوم حجت الاسلام شاهچراغي با تقديم فرزند شهيدش به جامعه توانست در حفظ و حراست از انقلاب اسلامي گام خوبي برداشته و در زمان قيام ملت ايران بر عليه رژيم پهلوي نيز در کنار ديگر علما قدم هاي خوبي در به پيروزي رسيدن آن برداشت.

شرکت کنندگان در اربعين عالم رباني حجت الاسلام سيد مسيح شاهچراغي با قرائت فاتحه و تلاوت قرآن ياد آن عالم سفر کرده را گرامي داشتند.

مداحي يکي از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت (س) از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.

در اين مراسم نماينده مقام معظم رهبري در استان و امام جمعه شهرستان سمنان، امام جمعه دامغان، رئيس اداره تبليغات اسلامي و ديگر مسئولان شهرستان دامغان، روحانيت و قشرهاي مختلف مردم حضور داشتند.

يكشنبه 6 اسفند 1391 - 9:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری