يكشنبه 17 فروردين 1399 - 21:13
پربازديدترين اخبار از استان
كردستان
  • هيچ خبري موجود نيست

گزارش تصويري بهره برداري از مجتمع فرهنگي نور سنندج

مجتمع فرهنگي نور سنندج از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبري به کردستان با حضور جمعي از مسئولان استاني و کشوري افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي کردستان، مديرکل تبليغات اسلامي کردستان در آيين افتتاح اين مجتمع فرهنگي گفت: اين پروژه عظيم از نظر کميت و کيفيت از جمله کليدي ترين مصوبات سفر رهبري به استان کردستان است.

حجت الاسلام مسعود صفي ياري با بيان اينکه اين پروژه از بزرگترين ظرفيت هالي فرهنگي و ديني براي مردم کردستان است افزود: اين مجتمع فرهنگي در زميني به مساحت هزار و 819 متر مربع و زيربناي چهار هزار و 300 متر و در چهار طبقه طراحي واحداث شده است.

وي دو سالن اجتماعات، سالن جلسات، نگارخانه ويژه نمايشگاه، واحد ويژه فعاليت هاي قرآني، مرکز مشاوره، مرکز فعاليت هاي ديني، واحدهاي فعال در حوزه مجازي، واحدهاي فعال ستادي، مرکز فعاليت هاي آموزشي را از جمله واحدهاي موجود در ساختمان فرهنگي نور سنندج عنوان کرد.

حجت الاسلام صفي ياري با اشاره به اينکه اعتبار اوليه اين پروژه 20 ميليارد ريال بود گفت: با توجه به افزايش قيمت مصالح با کمبود اعتبار مواجه شد و با رايزني هاي انجام شده 35 ميليارد ريال ديگر براي احداث اين مجتمع جذب شد.

وي در ادامه گفت: در سفر رهبري به کردستان پيگيري پروژه هاي عظيمي به اين سازمان محول شد که عملياتي کردن 20 پروژه عمراني، احداث خانه هاي عالم، مجتمع هاي فرهنگي و دبيرستان هاي علوم و معارف اسلامي از جمله آنها است.

صفي ياري اظهار کرد: سازمان تبليغات کردستان در اين راستا بسيار خوب عمل کرده و در اين چهار سال علاوه بر پروژه عمراني فعاليت هاي گسترده ديگري از جمله اجراي سه هزار گفتمان ديني، چاپ و انتشار 70 عنوان کتاب و غيره در استان انجام داده است.

در ادامه اين آيين با حضور معاون سازمان تبليغات اسلامي کشور، نماينده ولي فقيه در استان و جمعي ديگر از مسوولان، کتاب ˈخورشيد در شهر مناره‌هاˈ تاليف مهدي صفي ياري با نگاهي به سفر پرخير و برکت مقام معظم رهبري به رونمايي شد.

يكشنبه 29 بهمن 1391 - 14:35
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری