شنبه 16 فروردين 1399 - 1:33
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام و المسلمين دكتر خاموشي:

هر روز از خاطرت رفيقدوست بيانگر يک رويداد ويژه درباره انقلاب اسلامي است

رئيس سازمان تبليغات اسلامي درمورد سبک نوشتاري خاطرات محسن رفيقدوست گفت: محسن رفيقدوست را نمي‌توان از انقلاب اسلامي جدا دانست و هر روز از خاطرت او بيانگر يک رويداد ويژه درباره انقلاب اسلامي است و يک مجاهده در اين راه را نشان مي‌دهد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، مراسم رونمايي از كتاب «براي تاريخ مي‌گويم» عصر روز يكشنبه 15بهمن 91، با حضور راوي اثر محسن رفيقدوست، سعيد علاميان نويسنده كتاب، محسن رضايي، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام، علي شمخاني رييس مرکز مطالعات راهبردي نيروهاي مسلح، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيدمهدي خاموشي رييس سازمان تبليغات اسلامي، محسن مومني رييس حوزه هنري، اسدالله بادامچيان عضو شوراي مرکزي حزب موتلفه اسلامي،‌ داوود احمدي‌نژاد،‌ حجت‌الاسلام والمسلمين محسن قرائتي و جمعي ديگر از چهره‌هاي فرهنگي و لشكري برگزار شد.

در اين مراسم و پس از سخنراني محسن رضايي، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام، حجت‌ا‌لاسلام والمسلمين دکتر سيدمهدي خاموشي رئيس سازمان تبليغات اسلامي در سخناني با اشاره به پيوند ميان خاطرات انقلاب اسلامي و دفاع مقدس گفت: زيبايي کتاب حاضر در اين نهفته است که خاطرات انقلاب اسلامي و دفاع مقدس را گاه با يکديگر عجين مي‌کند و اين يعني انقلاب اسلامي و دفاع مقدس پيشکسوتاني دارند که قابليت جدا شدن آنها از يکديگر را نمي‌توان متصور شد.

وي افزود: محسن رفيقدوست را نمي‌توان از انقلاب اسلامي جدا دانست و هر روز از خاطرت او بيانگر يک رويداد ويژه درباره انقلاب اسلامي است. او چه در زماني که در کميته استقبال از امام (ره) خدمت مي‌کند، چه در زماني که به فکر تشکيل سپاه پاسداران مي‌افتد، چه در زماني که هشت سال به دفاع از کيان انقلاب اسلامي در جبهه‌ها مي‌پ‍ردازد و چه در زماني که به کار حل اختلاف ميان افراد مختلف مي‌پردازد در حال مجاهده است و در جاي جاي اين مسير، اطاعت از امر امام و ولي فقيه در او درخشان است؛ حتي اگر اين نظر با نظر او همخواني نداشته باشد.

وي با اشاره به خدمات رفيقدوست به سازمان تبليغات اسلامي نيز گفت: مکان فعلي حوزه هنري با همت ايشان و پيگيري او از امام (ره) به سازمان و حوزه هنري تعلق گرفت.

خاموشي با تبريک به دفتر ادبيات انقلاب اسلامي حوزه هنري براي تدوين اين کتاب گفت: سبک نوشتاري اين اثر، بديع و تازه است و شنيده‌ام بيش از دو سال از تدوين‌کننده کتاب وقت گرفته است. اميدواريم که اين کار با جديت ادامه پيدا کند.

وي در پايان اظهار اميدواري کرد که تمام چهره‌ها و شخصيت‌هاي انقلاب اسلامي به تدريج خاطراتشان را با تلاش‌هاي اين دفتر ثبت کنند.

در پايان مراسم رونمايي كتاب «براي تاريخ مي گويم» كه در تالار انديشه حوزه هنري برگزار شد، از سوي مومني شريف رييس حوزه هنري با اهداي لوح يادبودي از محسن رفيقدوست تجليل شد.

دوشنبه 16 بهمن 1391 - 9:57
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری