سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1398 - 2:54
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري جشن بزرگ وحدت اسلامي در شهرستان زيرکوه

همزمان با ميلاد حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع)، جشن بزرگ وحدت اسلامي در مصلاي نماز جمعه حاجي آباد شهرستان زيرکوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، اين مراسم با حضور امام جمعه زيرکوه، امام جمعه اهل سنت فندخت، فرماندار و مسئولين ادارات شهرستان در مصلاي نماز جمعه برگزار شد.

حجت الاسلام مهدي ملاکي مسئول اداره تبليغات اسلامي زيرکوه در اين مراسم گفت: افتخار ما اين است که از امت پيامبر هستيبم و امت واحدي هستيم و بايد هميشه در کنار هم باشيم.

وي در ادامه با اشاره به تبريک دهه مبارک فجر گفت: به فرموده امام در اين دهه اسلام تولدي دوباره يافت.

در ادامه حجت الاسلام محمدرضا رجايي امام جمعه شهرستان زيرکوه ضمن قدرداني از حجت الاسلام ملاکي مسئول اداره تبليغات اسلامي زيرکوه جهت برگزاري اين همايش باشکوه افزود: در پرتو وحدت اسلامي مي توان بر تمام مشکلات فائق آمد چرا که قرآن کريم مي فرمايد همگى به ريسمان خدا (قرآن و اسلام و هرگونه وسيله رحمت) چنگ زنيد و پراكنده نشويد.

پس از وي مولوي حسيني امام جمعه اهل سنت فندخت با عرض تبريک اعياد، گفت: از انجا که در وعده الهي هيچ شکي نيست و خلف وعده هم نمي کند ملت مسلمان ايران در سال 57 و قبل از ان مصمم شدند و پابه پاي امام دستوراتش را براي تحقق نظام جمهوري عملي کردندو خدا هم وعده اش را عملي کرد و اين اقتدار به آساني بدست نيامده و حفظ نخواهد شد مگر با همان وحدت و عطوفت اسلامي.

مولوي حسيني در بخش پاياني سخنانش با استناد به آياتي از قرآن کريم با تاکبد بر حفظ وحدت اسلامي گفت: تفرقه امري نابخشودني است و تفرقه امت را سست و آسيب پذير مي نمايد.

پس از امام جمعه اهل سنت فندخت فرهاد فلاحتي فرماندار شهرستان زيرکوه نيز با اشاره به هفته وحدت گفت: انديشه هاي امام راحل آن قدر عميق و موشکافانه بود که هر چه از اول انقلاب مي گذرد دقت در اصل مطلب بيشتر مي شود.

وي تاکيد کرد: نياز شديد انقلاب اسلامي به وحدت است و عنصر گمگشته بسياري از کشورهاي دنياي معاصر نيز وحدت است.

فلاحتي با بيان اينکه ما در دهه اي زندگي مي کنيم که هر روز عنصر بيداري اسلامي يکي پس از ديگري شعله ور مي شود افزود: در پس اين بيداري دستهاي خبيثي را مي بينيم که اصل اسلام را نمي خواهد نه شيعه و سني.

فرماندار شهرستان زيرکوه در بخش ديگري از سخنانش با استناد به سخني از حضرت آيت الله سيستاني مرجع تقليد شيعيان گفت: ايشان مي فرمايند نگوييد برادران اهل سنت ، اهل سنت نفس و جان ما هستند و تفاوتي با ما ندارند.

وي در بخش پاياني سخنانش گفت: انقلاب ما منادي وحدت و تعالي اسلام است لذا سعي نماييم در بيانات و مواضعمان دقت نماييم و سخني نگوييم که تحت تاثير هواي نفس باشد و منجر به چيزي شود که امريکا مي خواهد.

اين مراسم سه شنبه 10 بهمن 91 برگزار شد.

دوشنبه 16 بهمن 1391 - 9:22
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری