دوشنبه 5 خرداد 1399 - 18:54
پربازديدترين اخبار از استان
مازندران
  • هيچ خبري موجود نيست

محفل انس با قرآن در كياكلا برگزار شد

مسئول نمايندگي فرهنگي تبليغي كياكلا ، در مراسم محفل انس با قرآن كه با حضور بخشدار ، رييس اداره اوقاف شهرستان قائمشهر ، حافظان ، قاريان و اقشار مختلف مردم درمسجد جامع كياكلا برگزار شد ، گفت : اساس هدايت انسان نشأت گرفته از قرآن كريم ، مفاهيم و آموزه هاي الهي است .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران ، حجت الاسلام قاسم روحاني فرد در اين مراسم كه شب جمعه 13 بهمن ماه 91 برگزار شد ، ضمن تبريك ايام خجسته دهه مبارك فجر و با اشاره به فضيلت تلاوت قرآن كريم گفت : هر كس مي خواهد حافظ قرآن ، حامل علوم و مستفهم حقايق الهي باشد بايد شخصيت ، منش ، بينش و نگرش او نيز در مدار الهي قرار گيرد و وجود را مستعد پذيرش نسيم رحمت رحماني و جاذبه هاي قرآني كند تا جواز ورود به آن فضا و درك اين جاذبه را دريافت كند .

مسئول نمايندگي فرهنگي تبليغي كياكلا افزود : قرآن كريم پايه و اساس دين مبين اسلام است و براي فهم دين بايد قرآن مجيد را سر لوحه كار خود قرار دهيم .

وي تصريح كرد : تلاوت قرآن و فهم و معاني بلند آن با هم داراي اهميت است و انشاء الله قاريان قرآن علاوه بر صوت زيبا حتما به تدبر و تفكر در فهم معاني آيات قرآن كريم هم توجه دارند .

اين مسئول فرهنگي بيان داشت : در دنياي معاصر با توجه به توطئه هاي دشمنان عليه اسلام بازگشت به قرآن و تربيت نسل جوان با آموزه هاي قرآني داراي اهميت دو چندان است و انس و الفت با قرآن روح و روان انسان را از گردو غبار ماديات ، جاه طلبي و غرور پاك و نور رحمت الهي را درآن جايگزين مي كند .

همچنين در پايان اين مراسم معنوي و روحبخش تعدادي از قاريان و حافظان برجسته استاني وكشوري به قرائت قرآن پرداختند .

شنبه 14 بهمن 1391 - 23:42
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری