سه‌شنبه 30 بهمن 1397 - 18:3
پربازديدترين اخبار از استان
ايلام
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم جشن ميلاد پيامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع)

مراسم جشن ميلاد پيامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) در مسجد جامع ايوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان ايلام،اين مراسم که با حضور پرشور هيئات مذهبي مسئولين و احاد مردم در مسجد جامع به همت اداره تبليغات اسلامي ايوان برگزار شد .

حجت الاسلام مرتضي موحدي امام جمعه شهرستان ضمن تبريک اين عيد بزرگ به تبيين وقايع ولادت پيامبر گرامي اسلام پرداخت و گفت: هنگام تولد حضرت وقايعي رخ داد که براي ظالمان ستمگر بيمناک و براي مظلومان ستمديده اميد آفرين بود فرو ريختن کنگره هاي کاخ عظيم ايران ،خشک شدن درياچه ساوه ،خاموش شدن آتشکده فارس و فروريختن بت هاي کعبه از جمله وقايع بود که در هنگام تولد پيامبر به وقوع پيوست .

حجت‌الاسلام مرتضي موحدي گفت: پيامبر در زماني پا به عرصه گيتي گذاشت که تمام شبه جزيره عربستان را جهل ،ناداني و کفر فرا گرفته بود و زحمات و شکنجه هاي فراواني در ابلاغ رسالت متحمل شد .

حجت‌الاسلام مرتضي موحدي نقش امام صادق (ع) را در گسترش فرهنگ حياتبخش اسلام بسيار با اهميت دانست و گفت : امام صادق (ع) با توجه به فرصت بدست آمده در زمان درگيري بين بني اميه و بني عباس وسيعترين دانشگاه اسلام را پي ريزي کرد و حدود چهار هزار شاگرد پرورش داد . در ادامه يکي از مداحان به مولودي خواني پرداخت و به 10 نفر از محمد و جعفر نامان هدايايي تقديم شد .

اين مراسم با همکاري تبليغات اسلامي ايوان در تاريخ سه شنبه 10 بهمن 91 برگزار شد.

شنبه 14 بهمن 1391 - 8:15
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری