شنبه 5 مهر 1399 - 7:53
پربازديدترين اخبار از استان
گلستان
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري همايش انقلاب اسلامي در سايه وحدت اسلامي در شهرستان مينودشت

به همت اداره تبليغات اسلامي شهرستان مينودشت همايش انقلاب اسلامي در سايه وحدت اسلامي به مناسبت هفته وحدت در سالن همايش هاي اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان مينودشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان گلستان،حجت الاسلام سيد خليل صفي الحسيني رئيس اداره تبليغاتاسلامي شهرستان مينودشت در اين مراسم ضمن عرض خير مقدم به بيان مطالبي در زمينه ولادت پيامبر اكرم صلوات الله عليه و امام صادق عليه السلام پرداخت.

در ادامه اين مراسم حجت الاسلام جواد نجفي كاني معاونت فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي گلستان ضمن تبريک هفته وحدت و ميلاد حضرت محمد صلوات الله عليه و امام جعفر صادق عليه السلام ضمن بيان فلسفه هفته وحدت گفت:به علت اتحاد هر چه بيشتر دو مذهب اسلامي از ۱۲ تا ۱۷ ربيع الاول را به نام هفته وحدت نام گذاري شده است.

حجت الاسلام نجفي ياد آور شد :‌ هفته وحدت در همه کشور هاي اسلامي نقطه اشتراک تمامي مذاهب است و اين مناسبت را جشن گرفته وگرامي مي دارند.

معاون فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي ضمن تشکر از متوليان اين گونه همايش ها برگزاري اينگونه مراسم را در راستاي وحدت بين برادران اهل تشيع و تسنن لازم دانست و گفت:همانطور در آيات قران تاکيد شده جامعه موقعي مي تواند به حيات حقيقي ، معنوي و واقعي برسد که دعوت خدا و رسولش را بپذيرد وزماني اين اتفاق مي افتد که تمام شئون حياط را در بر بگيرد از جمله معنوي حسي و عاطفي زيرا انسان موجودي تک بعدي نيست و از دو بعد جسم و روح تشکيل شده است و بايد به تمامي ابعاد وجودي توجه شود و انسان خود به تنهايي نمي تواند براي زندگي خود با عقل بشري ناقص تصميم گيري نمايد و اين قرآن است که حياط حقيقي را براي ما تبيين كرده است و توسط معصومين به ما ابلاغ شده است و انسان به حياط معنوي در سايه ايمان و عمل مي تواند دست پيدا کند.

ايشان در ادامه خاطر نشان كرد:هديه اي که خداوند به بشريت داده است پيامبر گرامي اسلام مي باشد که انسان مي تواند با استفاده از تعاليم انبيا و دستورات خداوند به زندگي معنوي دست پيدا نمايد.

وي در ادامه سخنان خود افزود:حکومت اسلامي بايد به تمامي نياز هاي بشري توجه نمايد و نه فقط به نياز هاي جسماني بپردازد و در حکومت هاي که در جهان شکل گرفته است اکثريت آنها فقط به بعد جسماني زندگي بشري توجه مي نمايند و حال به برکت نعمت انقلاب اسلامي که الگو گرفته از حکومت اسلامي رسول الله و معصومين است با حفظ اتحاد مسلمانان و استفاده از تعاليم انبيا مي توان به حياط طيبه نيز دست يافت.

در ادامه مراسم به کودکاني که در اين مراسم حضور داشتند که تعدادشان کم هم نبود و به نام زيباي محمد نام گذاري شده بودند هدايايي اهدا شده بود.

گفتني است ، اين مراسم 9 بهمن ماه سال 91 برگزار شد.

پنجشنبه 12 بهمن 1391 - 15:24
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری