جمعه 13 تير 1399 - 18:4
پربازديدترين اخبار از استان
كرمان
  • هيچ خبري موجود نيست

نشست دانش آموزي با عنوان (نماز) در جيرفت برگزار شد

مسئول امور اداري اداره تبليغات اسلامي و دبير ستاد اقامه نماز شهرستان جيرفت از برگزاري نشست دانش آمورزي با عنوان(نماز) در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان ، خداداد اميني روش ، ضمن اعلام اين خبر افزود: به همت ستاد اقامه نماز و همكاري اداره تبليغات اسلامي ، نشست دانش آموزي با عنوان(نماز) در دبيرستان دخترانه ريحانة النبي اين شهرستان برگزار شد.

در اين نشست حجت الاسلام علي اكبر عليدادي مسئول شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي و معاونت پرورشي اداره آموزش و پرورش پيرامون نماز و اهيمت آن در زندگي طي سخناني افزود:انسان گناهکار به مانند مريضي مي ماند که در دوران بيماري نمي تواند از هيچ غذايي لذت ببرد. پس با توجه به اينکه گناه نيز روح انسان را بيمار مي کند نمي توان انتظار داشت که انسان گنهکار بتواند نماز را درک کند و از آن لذت ببرد و اصولا لذت نماز براي چنين شخصي ميسر نخواهد بود.

وي نماز را بهترين راه تشکر از خالق بي همتا دانست و در پاسخ به اين سوال که چرا نمي شود هر کس به زبان خودش از خدا تشکر کند گفت:نماز زبان وحي است، کلام خداست که گاهي تنها در يک عبارت آن ده ها مفهوم عميق نهفته است و از همه مهمتر اينکه عاشق آنچنان که معشوقش مي خواهد عبادت مي کند نه آنچنان که به ذهنش مي رسد.

همچنين حجت الاسلام عليدادي ، نماز خواندن را به ارتباط با برج مراقبت تشبيه کرده و بيان كرد:واي از آن روزي که ارتباط انسان با برج مراقبتش قطع شود که در آن صورت به هر راهي کشيده خواهد شد.

پنجشنبه 12 بهمن 1391 - 14:18
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری