يكشنبه 5 خرداد 1398 - 18:4
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري مراسم هفته وحدت در روستاي طبسين نهبندان

مراسم بزرگداشت هفته وحدت با حضور امام جمعه، مسئول تبليغات اسلامي و جمعي ديگر از مسئولان ادارات شهرستان نهبندان در روستاي طبسين عليا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از مسعود لالئه رابط خبري اداره تبليغات اسلامي نهبندان، امام جمعه نهبندان در اين مراسم گفت: در دين اسلام وحدت مبناي قرآني داشته و از زيبايي هاي اسلام است كه اعضاي جامعه اسلامي يكديگر را برادر بدانند.

حجت الاسلام خزاعي با اشاره به توطئه دشمنان گفت: دشمن با توجه به نقاط ضعف و قدرت جوامع، قصد راه اندازي جنگ مذهب عليه مذهب را داشته كه هوشياري بيش از پيش مسلمانان شيعه و سني را مي طلبد.

وي تنها راه موفقيت و پيروزي مسلمانان در برابر دشمنان اسلام را حفظ وحدت بين آنان دانست.

امام جمعه نهبندان، هفته وحدت را يادگاري از حضرت امام خميني(ره) ذکر کرد و يادآور شد: همه مسلمان جهان بايد با دوري از تفرقه به ترويج و تبليغ دين مبين اسلامي بپردازند.

حجت الاسلام خزاعي با بيان اينکه حضرت محمد(ص) معلم همه انسان هاست، گفت: يکي از درس هاي مهم و حياتي پيامبر اسلام (ص) و قرآن، وحدت و اتحاد بين مسلمانان است.

وي رسيدن به وحدت عملي را از اهداف پيش رو خواند و افزود: آينده جهان متعلق به اسلام است.

در ادامه اين مراسم مولوي سعادت كوشا امام جماعت طبسين با اشاره به تأكيد بزرگان در خصوص وحدت و همبستگي، گفت: وحدت حقيقت ناگسستني است كه براي رسيدن به تعالي بايد به وحدت چنگ زد. وي با اشاره به گرفته شدن كلمه وحدت از توحيد، اظهار داشت: اقرار به توحيد به وحدانيت خدا و وحدت است.

مولوي کوشا با بيان اينکه قرآن، قبله، پيامبر(ص) براي همه مسلمانان يکي است، افزود: بايد همه مسلمانان با وحدت خود لرزه بر اندام دشمنان بيندازند.

اين جلسه شنبه 7 بهمن 91 برگزار شد.

چهارشنبه 11 بهمن 1391 - 9:41
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری