شنبه 21 فروردين 1400 - 18:40
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

حجت الاسلام مصائبي:

دشمنان از وحدت شيعه و سني وحشت دارند

معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان گفت: دشمنان اسلام از وحدت شيعه و اهل تسنن به شدت وحشت دارند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت الاسلام ولي الله مصائبي در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي به مناسبت هفته وحدت ضمن بيان اينکه دشمنان از وحدت شيعه و سني وحشت دارند افزود: يکي از مباحث مطرح در عصر ما که مورد توجه عموم انديشمندان و روشنفکران، علماء دين، سياستمداران و حتي عامه مردم بوده است، مساله وحدت بين شيعه سني است.

وي تصريح کرد: براي دفاع از شريعت حضرت محمد(ص) بر اساس نظر مراجع عظام شيعه و علماء اهل تسنن، تمسک به حبل الله امري واجب است.

معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان اظهار اشت: انديشه وحدت ميان مذاهب اسلامي يکي از موضوعاتي بود که در طي چهارده قرن که از بعثت رسول اکرم (ص) گذشته است در کنار همه منازعات و اختلافاتي که ميان گروه‌هاي مذهبي به ويژه دو مذهب اصلي شيعه و سني وجود داشت؛ مطرح بود.

مصائبي با اشاره به اقدامات دنياي استکبار جهت اختلاف بين شيعه و سني گفت: تخريب قبور بقيع، حرم امام حسين(ع) و قبور سامرا توسط وهابيون از جمله اين اقدمات بوده است.

وي با بيان اينکه اشتراکات بين مذاهب فراوان است گفت: عمده و اساسي ترين آن، اعتقاد به خداوند، پيامبر اسلام (ص)، قرآن و کعبه است که پايه هاي اصلي شکل گيري اسلام هستند.

مصائبي در پايان خاطر نشان کرد: طبيعتا دشمنان هميشه سعي مي کنند تا بين اقوام و مذاهب مختلف تفرقه بياندازند و ما بايد هوشيار بوده و با خنثي کردن توطئه هاي آنان باعث افزايش وحدت بين شيعه و سني شويم.

چهارشنبه 11 بهمن 1391 - 9:40
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری