پنجشنبه 2 خرداد 1398 - 23:50
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

مراسم شبي با قرآن در مسجد روستاي تيغاب قاين برگزار شد

به همت روحاني طرح هجرت روستاي تيغاب، مراسم شبي با قرآن با حضور اهالي روستاي قرآني تيغاب در مسجد اين روستا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از رابط خبري اداره تبليغات اسلامي قاين، در ابتداي اين مراسم آياتي از قرآن كريم توسط حجت‌الاسلام خزايي روحاني طرح هجرت روستاي تيغاب قرائت شد و فضاي معنوي مسجد روستاي تيغاب به عطر كلام وحي معطر شد.

در ادامه حجت‌الاسلام احمد عليپور مسئول اداره تبليغات اسلامي شهرستان قاين، طي سخناني طرح آشنايي با مفاهيم قرآن كريم بر محور سور مفصلات را تبيين و تشريح كرد.

وي اظهار داشت: اعجاز، وجه مهم قرآن کريم است و در برخي کتب، بيش از 100 نوع اعجاز براي قرآن کريم ذکر شده است؛ قرآن کريم مخالفان خود را به آوردن يک سوره يا 10 سوره يا کل قرآن تحدي کرده است و در هر سوره موضوع هدايت مطرح مي‌شود.

مسئول ادراه تبليغات اسلامي قاين تصريح کرد: نبايد به آيات قرآن به صورت پراکنده و مجزا نگاه کرد بلکه بايد يک سوره را به صورت يک بسته‌ هدايتي در نظر گرفت که اين شيوه، شيوه تفسير قرآن کريم و اهل بيت(ع) است.

حجت‌الاسلام عليپور اذعان داشت: پيامبر اسلام(ص) مي‌فرمايند که براي هر چيزي مغز و اصلي وجود دارد و مغز قرآن سوره‌هاي مفصلات است که جزء محکمات قرآن هستند.

وي افزود: هر سوره داراي يک ويژگي و شخصيت منحصر به فرد است و پيامبر اسلام(ص) و اهل بيت(ع) فرآيند آموزش قرآن را براساس تفسير سوره‌ها قرار داده‌اند؛ پيامبر(ص) فرمودند که سوره‌هاي مفصلات را تدريس کنيد که شامل سوره محمد(ص) تا سوره ناس است و حدوداً پنج جزء از قرآن کريم را تشکيل مي‌دهد.

در اين محفل قرآني با تفسير سوره مباركه ناس طرح مفاهيم آغاز و مقرر شد با حضور فعال داوطلبان در طول سال استمرار داشته باشد.

گفتني است: تعداد زيادي از جوانان روستاي تيغاب در طرح مفاهيم قرآن كريم با محوريت سور مفصلات شركت دارند.

اين جلسه شنبه 7 بهمن 91 برگزار شد.

يكشنبه 8 بهمن 1391 - 14:19
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری