پنجشنبه 2 خرداد 1398 - 23:43
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

رونمايي از سه اثر هنري در خراسان جنوبي

مدير حوزه هنري خراسان جنوبي از رونمايي از مجموعه عکس‌ هاي انقلاب، نخستين نرم‌ افزار چند رسانه‌ اي انقلاب و مستند شهيد ناصري در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، مهدي حبيبي صبح يکشنبه 8 بهمن 91 با بيان اين مطلب اظهار داشت: براي رونمايي و توليد اين آثار هنري بيش از 80 ميليون تومان اعتبار در استان هزينه شده است.

وي با اشاره به رونمايي از کتاب عکس انقلاب اسلامي استان ادامه داد: در اين کتاب عکس هاي موجود دوران انقلاب اسلامي مربوط به اين استان ارائه شده است.

حبيبي از رونمايي فيلم مستند «شهيد ناصري» خبر داد و گفت: فيلم مستند شهيد ناصري به کارگرداني محمدحسين جعفريان شاعر و مستندساز برجسته کشور توليد شده است.

وي تصريح کرد: شهيد محمد ناصر ناصري يکي از شخصيت‌هاي مهم و اصلي منطقه است که در حمله به کنسولگري افغانستان در مزار شريف در سال 77 به شهادت رسيد.

وي عنوان کرد: بخشي از اين فيلم در مناطق مختلف افغانستان و قسمتي ديگر در ايران و در قالب گفتگو با هم رزمان آن شهيد تهيه شده است.

حبيبي ادامه داد: پنج مستند زندگي نامه شهيدان "رجبعلي آهني"، "الله يار جابري"، "رئوفي فرد"، "آتش دست" و "شهيد احمد زارعي" نيز در دست ساخت است.

وي از برگزاري نخستين همايش انقلاب اسلامي در خراسان‌ جنوبي با حضور فعالان انقلاب در ايام دهه فجر خبر داد و افزود: نرم افزار چند رسانه اي انقلاب نيز همزمان با اين ايام در استان رونمايي مي شود.

مدير حوزه هنري خراسان جنوبي همچنين به رونمايي از مرکز تخصصي آرشيو اسناد انقلاب اسلامي در استان در آينده اي نزديک اشاره کرد و افزود: تمام فيلم ها، دست نوشته ها و وصاياي شهدا و رزمندگان اين استان در اين مرکز جمع آوري مي شود.

يكشنبه 8 بهمن 1391 - 14:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری