سه‌شنبه 29 خرداد 1397 - 14:53
پربازديدترين اخبار از استان
اصفهان
  • هيچ خبري موجود نيست

تشريح فعاليت‌هاي مسجد امام حسن مجتبي(ع) کشه در دهه آخر صفر

روحاني طرح هجرت مسجد روستاي کشه فعاليت‌هاي فرهنگي اين مرکز ديني در دهه آخر صفر را تشريح کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، حجت الاسلام منصوريان روحاني طرح هجرت روستاي کشه 3 ديماه در ديدار با کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي فعاليتهاي تبليغي فرهنگي دهه آخر صفر در مسجد امام حسن مجتبي(ع) روستاي کشه را تشريح کرد.

وي در اين خصوص اظهار داشت: شب اول و دوم ضمن تبيين مسئوليت هاي سه گانه انسان در برابر خداوند، رسول و ائمه معصومين(ع) با توجه به آيه اطيعوا الله و اطيعوا الرسول، لازمه مسئوليت پذيري در برابر خداوند خواندن صحيح پروردگار، شناخت او و عمل بر اساس امر پروردگار بيان شد.

شب سوم با طرح اين سوال که انسان چه نيازي به امام معصوم(ع) دارد؟ ويژگيها و جايگاه امامان معصوم(عليهماالسلام) و نسبت ما با آنها براي حاضران بيان شد.

شب چهارم، پنجم و ششم با محور قرار دادن شخصت امام حسين(ع) بر اساس آيه 24 سوره ابراهيم(ع)، به بيان فضايل، اهميت عزاداري و برگزاري مجالس عزاي حسيني از قبل از خلقت تاکنون بر اساس آيه 37 سوره بقره و همچنين اهميت تربت امام حسين(ع) و جايگاه تبرک و توسل به حضرات معصومين(ع) بيان شد.

شبت هفتم به موضوع دعا، نقش آن در زندگي ما، شرايط استجابت دعا، دلايل عدم استجابت برخي از دعاها، موانع دعا و جايگاه دعا در زيارات و متون ديني پرداخته شد.

شب هشتم با توجه به ايام شهادت حضرت امام حسن مجتبي(ع)، ضمن تشريح فضائل اخلاقي بويژه سخاوت ايشان، به تبيين شرايط سياسي و تاريخ دوران آن حضرت و دلايل پذيرش صلح نامه با معاويه پرداخته شد.

شب نهم مباحث اختصاص به شخصيت اول هستي يعني نبي مکرم اسلام حضرت محمد(ص) داشت و در آن ويژگيهاي ممتاز آن حضرت بر اساس آيات قرآن همچون رحمه للعالمين، سراج منير و به طور خاص ويژگيهاي اخلاقي شان در مواجهه با کودکان، ناتوانان، اسيران، تازه مسلمانان و ... بيان شد.

شب دهم و شب پاياني مجلس نيز اختصاص به تشريح شخصيت و مکارم ممتاز اخلاقي و اجتماعي حضرت امام رضا(ع) داشت.

يكشنبه 8 بهمن 1391 - 12:13
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری