يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 - 10:49
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري دوره آموزشي «تصحيح قرائت نماز» در فردوس

به همت اداره تبليغات اسلامي فردوس، دوره آموزشي «تصحيح قرائت نماز» با حضور حجت الاسلام حبيبي، مؤلف کتب تجويدي در اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، به نقل از کاظم گمنام، رابط خبري اداره تبليغات اسلامي فردوس، دوره آموزشي «تصحيح قرائت نماز» با حضور حجت الاسلام علي حبيبي در جمع روحانيون بومي و مستقر فردوسي در حوزه علميه حبيبيه اين شهرستان برگزار شد.

کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي فردوس همچنين از برگزاري دوره آموزش روش‌هاي صحيح تدريس تجويد ويژه طلاب و روحانيون خواهر و برادر شهرستان فردوس خبر داد و افزود: اين دوره با حضور استاد و نويسنده کتاب‌هاي تجويدي حجت‌الاسلام حبيبي و با شرکت 100 نفر از طلاب و اساتيد حوزه برگزار شد.

مجتبي ميري، هدف از برگزاري اين دوره را ايجاد توانايي و مهارت در خواندن نسبتاً صحيح و روان قرآن كريم و اذكار نماز، با رعايت نسبي مخارج حروف زبان عربي دانست.

حجت‌الاسلام حبيبي در اين جلسه ضمن بيان اهميت قرائت صحيح بويژه در نماز، گفت: تصحيح قرائت براي طلاب از مسائل ديگر مهم‌تر است.

وي از بعضي روش‌هاي نادرست در آموزش تجويد که باعث خسته کردن و دلزدگي مردم مي‌شود، انتقاد کرد و خواستار استفاده از روش‌هاي صحيح در آموزش روانخواني و قرائت شد.

در اين جلسه همچنين روش صحيح تلفظ بعضي از حروف به عنوان نمونه توسط استاد بيان شد.

گفتني است: دوره آموزشي مهارت هاي خانواده نيز با حضور حجت الاسلام حبيبي ويژه همسران روحانيون شهرستان برگزار شده است.

اين مراسم شنبه 7 بهمن 91 برگزار شد.

يكشنبه 8 بهمن 1391 - 9:43
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری